Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Otel

Yotel Air kapasite artıracak

Pandemiye rağmen karlı bir yıl geçiren Yotel Air, yatak kapasitesini artıracak.

Yayınlanma tarihi

-

Dünya genelinde 17 aktif otel ile hizmet veren YOTEL, 2019 yılından bugüne İstanbul Havalimanı’nın hem kara hem de hava bölümlerinde Yotel ve Yotel Air markaları ile hizmet veriyor.
2020 yılının zorluklarına rağmen müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı, IGA’daki özel konumu ve farklı konseptleri ile yılı kötü kapatmadıklarını anlatan Yotel İstanbul Havalimanı Genel Müdürü Bora Göymen, şunları söyledi: “Yolcular pandemi sürecinde Covid-19 salgını ile yüz yüze gelme riskini azaltmak amacı ile havalimanından dışarı çıkmak istemedikleri için Yotel’i tercih ediyorlar. Yotel İstanbul, İstanbul Havalimanı ile aynı tarihte açıldı ve 2019 senesinin ilk 3 ayında açık olmadığı için sadece 9 aylık bir operasyon dönemi geçirdi. 2020’de de karşımıza çıkan pandemiden dolayı yine 3 aylık bir kapanma süreci yaşayan otelimiz, bu zor şartlara rağmen 2020 senesinde hemen hemen bir sene önceki ile aynı geliri elde etti. Bununla beraber karlılıkta 2019 senesi rakamlarımızı geçmiş durumdayız.”

2021 yılında yüzde 50 büyüme hedefliyoruz

Öte yandan 2020 yılını beklentilerin üstünde geçiren Göymen’in 2021 yılı içinde hedefleri oldukça iddialı, “Bu sene ciroda 2020 senesindeki başarımızın üstünde bir performans göstermeyi ve %50’lik bir artış elde etmeyi hedefliyoruz.”

2021 yılı büyüme hedeflerine ulaşmak için yapacakları yeniliklere değinen Göymen, “Yotel’in hem kara tarafında hem hava tarafında hizmet vermeyi tercih etmesinin amacı farklı misafir profillerine hizmet etmekti. Bugüne kadar da potansiyeller göz önünde bulundurulduğunda her iki tarafta da gayet iyi bir ivme ve başarı elde etmiş durumdayız. Ancak transit yolcuların sayısının yoğunluğu sebebi ile hava tarafımızda daha verimli ve dinamik bir imkan yakalamış durumdayız. Ve bu sebeple yatırımcımız İGA sayesinde hava tarafının kapasitesini artırarak daha çok yolcuya hitap edecek şekilde otelimizin kapasitesini genişleteceğiz” dedi.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir