Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Gündem

Yemeğini sokakta yiyen 100 binlerce kişi mağdur oldu

Yayınlanma tarihi

-

Hong Kong’da koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle, sokak lokantalarının saat 18:00’den sonra hizmet vermesi yasaklandı. Uygulama yemeğini dışarıda yemek zorunda olan Hong Kongluların tepkisini çekti.

Hong Kong’da yüzbinlerce insan mutfaksız evlerde yaşıyor

100 binlerce Hong Konglu, paylaşımlı veya mutfağı olmayan dairelerde yaşıyor. Bu nedenle kentte birçok kişi yemeğini sokaklarda kurulan yemek standlarında yiyor. Bu sayıya yemek yapamayan yaşlılar da dahil edildiğinde, yasaktan etkilenenlerin sayısının tahmin edilenden çok daha fazla olduğu tahmin ediliyor.

Halk hazır gıdalara yöneldi

8 gündür devam eden yasak nedeniyle kentte yaşayan insanlar süpermarketlerdeki hazır gıdalara ve paket servis veren restoranlara yöneldi.
Geçtiğimiz yıl hükümet karşıtı gösteriler nedeniyle büyük zarar gören restoranlar, bir yandan kentteki çok yüksek kiraları ödemeye çalışırken bir yandan da yeni dönemin zorlukları karşısında ayakta kalmaya çalışıyor.

1 aylık zarar 645 milyon dolar

Hong Kong Restorancılar Federasyonu Başkanı Simon Wong, yasağın ay boyunca devam etmesi halinde, restoranların toplam gelir kaybının 645 milyon dolar olacağını, birçok işletmenin hükümetten destek alınsa bile ayakta kalamayacağını söyledi.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir