Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Sağlıklı Yemek

Yatırımcıların alternatif et sektörüne ilgisi artıyor

Yayınlanma tarihi

-

Alternatif et sektöründe faaliyet gösteren Impossible Foods, 200 milyon dolar yatırım aldı.
Impossible Foods’un, sebze bileşenlerinden ürettiği Impossible Burger girişimi, Coatue Management’ın liderliği üstlendiği yeni yatırım turunda New York merkezli XN’den 200 milyon dolar yatırım aldı. Yeni yatırımla birlikte Impossible Foods’un değeri 4 milyar dolara ulaştı.
2011 yılında kurulan Impossible Foods, bugüne kadar aralarında Mirae Asset Global Investments ve Temasek gibi yatırım fonlarından yaklaşık 1,5 milyar dolar yatırım almıştı. Aldığı yatırımlarla Ar-Ge’sini geliştiren şirket yeni yatırımla üretimini hızlandırmanın yanında perakende sektöründeki varlığını artırmayı ve yeni nesil üretim tesisleri açmaya hedefliyor.

Patrick Brown: Hayvansal üretim dünya için en yıkıcı teknoloji

Hayvansal kaynaklı yiyecek üretiminin dünyadaki en yıkıcı teknoloji olduğunu savunan Girişimin kurucu ortağı ve CEO’su Patrick Brown, bu alandaki ısrarın iklim değişikliğinden, biyolojik çeşitliliğin global ölçekte çöküşüne kadar birçok olumsuz etkiye sahip olduğunu belirtiyor. Impossible Foods’un görevinin bitkilerden üretilen lezzetli, besleyici ve sürdürülebilir etler üreterek sistemi değiştirmek olduğunu söyleyen Brown, bunu yapmak için girişimin, üretim ve satıştaki büyümesini sürdürmesi ve Ar-Ge’ye önemli ölçüde yatırım yapması gerektiğini belirtiyor.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir