Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Mutfak

Cem Topaloğlu: Yüksek kapasiteli endüstriyel makinalar üreteceğiz

Yayınlanma tarihi

-

Et, hamur ve sebze hazırlık ekipmanları sektörünün önde gelen üreticilerinden Topaloğulları Makine, yüksek kapasiteli endüstriyel makineler üretmek için çalışmalara başladı. Bu hedef doğrultusunda Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasını genişletmek için hazırlıklara başlayan Topaloğulları Makine, planladığı ek makine parkurunu 2021 yılının üçüncü çeyreğinde devreye almayı planlıyor.
Şirketin büyüme stratejisi hakkında Chefhaber’e konuşan Topaloğulları Makine AŞ İş Geliştirme Müdürü Cem Topaloğlu, “Daha teknolojik ve endüstriyel tesislerin ihtiyaçlarına cevap verecek yüksek kapasiteli makinalar üreterek büyümemize devam etmek istiyoruz” dedi.
Fabrikalarına entegre edecekleri makine parkuruyla, endüstriyel üretim yapan tesislere teknolojik çözümler geliştireceklerini anlatan Cem Topaloğlu, aynı zamanda mevcut ürün kategorilerindeki kapasite seçeneklerini de artıracaklarını açıkladı.
Fabrikalarının üretim kapasitesi hakkında da bilgi veren Cem Topaloğlu, yılda 22 bin civarında makine ürettiklerini ve bununn yüzde 50’ye yakınını ihraç ettiklerini sözlerine ekledi.

Topaloğulları Makine Hakkında

Topaloğulları Makine’nin temelleri, 1977 yılında İstanbul’un Eminönü semtinde Osman ve Murat Topaloğlu kardeşlerin, bıçak, makas ve kıyma makinesi sattıkları 6 metrekarelik dükkânda atıldı. 1980’li yılların sonunda İstanbul Çağlayan’da kurdukları atölyede kollu kıyma makinası üretimine başlayan şirket, 1990’lı yıllarda üretim teknolojisi ve geliştirdiği ürünlerle sektörüne liderlik yapmaya başladı. 2009 yılında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’ndeki modern fabrikasına taşınan Topaloğulları Makine, ağırlıklı olarak hamur, sebze ve et hazırlık grubu olarak nitelendirilen ürün gruplarında “ESMAK” ve “MATEKA” markaları altında 12 farklı kategoride makine üretimi yapıyor.

Cem Topaloğlu

Cem Topaloğlu kimdir?

1988 yılında doğan Cem Topaloğlu, Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Yıldız Üniversitesi’nde MBA yaptı. Profesyonel iş hayatına aile şirketleri Topaloğulları Makine AŞ’de başlayan Cem Topaloğlu, 3 yıl boyunca Çerkezköy’deki fabrikada üretim kontrol mühendisi olarak görev yaptıktan sonra çalışmalarına şirketin iş geliştirme müdürü olarak devam ediyor.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir