Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Sağlıklı Yemek

Tekfen Tarım ‘İyi Tarım Uygulamaları’ sertifikası aldı

Kurumsal tarım üreticileri standarları yükseytmeye devam ediyor. Tekfen Tarım, Karaman ve Antalya’daki girişimleri için hedeflediği İTU – İyi Tarım Uygulamaları sertifikasını almaya hak kazandı.

Yayınlanma tarihi

-

Tekfen Tarım, Kurumsal Çiftçilik Karaman tarlaları ve Antalya Çandır pilot muz seralarında gerçekleştirilen İTU (İyi Tarım Uygulamaları) denetimleri sonucunda ‘Sürdürülebilir Tarım İlkeleri’ doğrultusunda hedeflediği İTU – İyi Tarım Uygulamaları sertifikasını almaya hak kazandı.

Tarımsal üretimde Türkiye’nin öncü şirketlerinden Tekfen Tarım’ın Kurumsal Çiftçilik Karaman tarlaları ve Antalya Çandır pilot muz seralarında gerçekleştirilen saha ve işletmelerin İyi Tarım Uygulamaları Kontrol Noktaları ve uygunluk kriterlerine göre denetlenmesi sonucu ürünlerden numuneler alınmıştır. Alınan numunelerden sunulan bulgular belgelendirme kuruluşu tarafından değerlendirilmiş ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne raporlanmıştır.

Tekfen Tarım’ın ‘Sürdürülebilir Tarım İlkeleri’ doğrultusunda hayata geçirdiği uygulamaları ve ürünleri gerçekleştirilen denetimler sonucunda İTU -İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir