Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Teknoloji

Tahsin Öztiryaki: ‘Kümelenmiş Satış Merkezi’ kuracağız

Yayınlanma tarihi

-

Bloomberg HT’de Hande Berktan’ın sunduğu Fokus programına konuk olan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin Öztiryaki, ihracat ve sanayi üretimi verilerini değerlendirdi.

Kümelenmiş Satış Merkezi Projesi

İhracatı artırmak için pazarların karakterine uygun esnek çözümler geliştirilmesi gerektiğini savunan Tahsin Öztiryaki, İDDMİB olarak “Kümelenmiş Satış Merkezi” projesi üzerinde çalıştıklarını açıkladı.
Kümelenmiş satış merkezlerinin, başta Çin olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinde örneklerinin bulunduğunu belirten Tahsin Öztiryaki, bu merkezlerin özellikle Afrika ve Orta Asya ülkelerinden gelip, farklı ürünlerden konteynır oluşturan veya “parsiyel” sistemiyle satın alma yapan müşterileri hedefleyeceğini ifade etti.

Tanıtım desteği verilecek

Kurulacak kümelenmiş satış merkezine İhracatçılar Birliği’nin de tanıtım desteği vereceğini açıklayan Tahsin Öztiryaki, gelen müşterilere tercüme ve konaklama gibi farklı hizmetlerin de verileceğini dile getirdi.

Parsiyel satın almaya, toptan avantajı…

Kümelenmiş satış merkezlerinin parsiyel satın alma yapan müşteriye, toptan alım avantajı sağlayacağını anlatan Tahsin Öztiryaki, bu yönüyle de ihracatta yeni açılımlar yaratarak farklı bir müşteri kitlesine ulaşılabileceğini söyledi.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir