Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Hijyen

Tabip Odası’ndan endişelendiren uyarı: Pozitif çıkan turizm çalışanlarının sayısı artıyor!

Yurt dışı uçuşların yoğunlaştığı ve turizmin hareketlendiği Antalya’da koronavirüs taşıyan turizm çalışanı sayısının da arttığı belirtiliyor

Yayınlanma tarihi

-

Antalya’da turizmin hareketlenmesiyle birlikte koronavirüs taşıyan turizm çalışanlarının sayısının da arttığı belirtiliyor. Antalyaekspres’e konuşan Antalya Tabip Odası Başkanı Nursel Şahin, Türkiye’nin turistlere sınırları açmasının turizm çalışanlarında koronavirüs vaka sayısında artış yaşanmasına neden olduğunu belirtti. Gelen turist gruplarında testi pozitif olanların otellerinde izole edildiği bilgisini veren Şahin, “Dolayısıyla turizm çalışanlarında virüs yoğun bir şekilde görülmeye başlandı. Onlar da kendi bulundukları otel gruplarının pansiyonlarında izole ediliyorlar.” diye konuştu. Hasta olan turistin otellerde izole edildiğini ve o kişiyle ilgilenen personellerde vaka sayısının arttığı bilgisini veren Şahin, personelin birçok kişiyle temas halinde olduğuna dikkat çekti.

Turist sayısındaki artış sevindirebilir ama…

Turizme can vermek için, verilerin çok şeffaf olmadığı ülkelerden de turist alındığını söyleyen Şahin, “Ekonominin canlanmasını biz de istiyoruz. Gelen turiste izolasyon odaları kuruluyor. Onlara hizmet eden personelde virüs görünmeye başlandı. O kişiler de herkese hizmet ediyor. Oteller riski arttırıyor ama bir yandan da güvenli koşulları sağladıklarını söylüyorlar. İnşallah öyledir. Çok sayıda turistin gelmesi bizi sevindirebilir ama koşulların da öyle olması gerekiyor” açıklamasını yaparak ileride pişman olmamayı umduklarını söyledi.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir