Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Hijyen

Süt toplama merkezinde süt banyosu yapan işçi…

Konya’da süt toplama merkezinde çalışan bir işçinin, süt kazanında banyo yaparken çektiği görüntüleri sosyal medyada paylaşmasıyla ortaya çıkan skandal kamuoyunda büyük tepki gördü. Firma sahibi işçinin yıkandığı maddenin süt olmadığını öne sürdü. Söz konusu kişilerin işine son verilirken süt firmasının kapatıldığını duyuruldu. Firma yetkilisi de bu durumun kendilerine yönelik komplo olduğu söyledi.

Yayınlanma tarihi

-

Konya’da Benefit Süt toplama Merkezi’nde bir işçinin kazan içinde süt banyosu yaptığı ana ait görüntüler U.T. tarafından sosyal medyada paylaşıldı. Hızla yayılan görüntülere tepki yağdı.
Yapılanın şirketlerine yönelik bir komplo olduğunu öne süren firmanın ortaklarından Ali Osman T, “Şahsın içinde bulunduğu tank süt için değil. Tesisi temizlemek amacıyla kullanılan, deterjan, solüsyon ve dezenfektanları içinde karıştırdığımız tank. Onun içinde temizlik malzemelerini karıştırıp, fayansları temizleriz. Bu videoyu internette görünce biz de şok olduk. Şirketimizi yıpratma amacıyla yapıldığını düşünüyoruz. Videoya konu olan kişi hakkında da şikayetçi olacağız. Tankın içindeki süt değil. Süt yoğun olur. Suyla karıştırılmış temizlik malzemesi” diye konuştu.

Bakanlık: Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacak

Skandal görüntülerin ardından sosyal medya üzerinden açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanlığı, “Konya’daki bir süt üretim tesisinde olduğu ileri sürülen halk sağlığını ve gıda güvenliğini hiçe sayan görüntüler üzerine söz konusu işletmeye ekiplerimiz ivedilikle yönlendirilmiştir. Gelişmeler, kamuoyu ile paylaşılacaktır” ifadelerini kullanılmıştı.

Kafalıer: Rakiplerimiz bu organizasyonu yaptı

Süt banyosu yapan ve görüntüyü çeken 2 işçinin, iş akitlerini sona erdirdiklerini ve haklarında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu açıklayan Firma yetkilisi İsmail Uğur Kafalıer de olayla ilgili olarak şunları söyledi: ”Gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim. Bu bir komplo gerçekten. Hızla yükselen bir itibarımız vardı. Bu itibar karşısında ciddi anlamda rakiplerimiz bu organizasyonu yapmışlar ve bu organizasyon çerçevesinde de bunun sosyal medyaya sızdırılmasını sağlamışlar”.
Kafalıer, işçilere niçin, böyle bir olayı gerçekleştirdiklerini sorduklarında ise “Kendi aralarında eğlenmek ve şakalaşmak için böyle bir girişimde bulunduklarını söylediler” dedi.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir