Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Chef

Şef Zafer Özer, spesiyal yemeğinin püf noktalarını paylaştı

Kuzu Effect AVM’de bulunan Seyfi Balık benzersiz menüsü ile Ankara gastronomisinde öne çıkıyor. Restoranın Şefi Zafer Özer, spesiyallerinden “ızgara dil şiş”in püf noktalarını paylaştı.

Yayınlanma tarihi

-

Mogan Gölü manzarası ile şık sunumlarını misafirleri ile buluşturan Seyfi Balık, zengin menüsü ile lezzet tutkunlarını ağırlıyor. Günlük hazırlanan mezeleri ve geniş menü seçeneği ile sıra dışı tatları sunan Seyfi Balık, alışılagelmişin dışında keyifli sohbetlere lezzetleri ile ev sahipliği yapıyor.
Kendine özgü tatları ve tarifleri ile hazırladıkları menüyü anlatan Şef Zafer Özer, beybi ıspanak eşliğinde ızgara dil şiş tarifini paylaştı. Özel bir lezzet olarak misafirlerine sunduklarını belirten Özer, Ankara’da yapılmamış bir lezzet olduğunu belirtti.

Dil balığının özel bir balık olduğunu belirten Zafer Özer, “Öncelikle balığı marine ediyoruz. Bir gün süre ile marine edilmesi çok önemli. Yanında özellikle beybi ıspanak kullanıyoruz. Birbirlerinin lezzetini ön plana çıkarmaları yönünden lezzetli bir uyumları var. Marine edilirken özellikle zeytinyağı kullanıyoruz. Püf noktası da burada bulunuyor. İçerisinde sos olarak kullandığımız baharatlar ile zenginleşen karışımımızla harmanladıktan sonra misafirlerimize sunuyoruz” ifadelerini kullandı. Baharatın balığa ayrı bir lezzet kattığını vurgulayan usta şef, “Özellikle taze baharatlar taze kekik, roz marin gibi baharatlar değişik aromaları ile farklı lezzetler katıyor” dedi.

Dil Balığı Şiş

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir