Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Restoran

Şef Tyler Akın yeni restoranı Le Cavalier’ı 1 Eylül’de açıyor

Yayınlanma tarihi

-

ABD’deki Hotel du Pont binasında bulunan efsane Green Room restoran, Şef Tyler Akın yönetiminde Le Cavalier ismiyle 1 Eylül’de yeniden açılacak.
Tarihi 1913’e dayanan restoranın bulunduğu bina ünlü Delaware Ailesi’nden Buccini / Pollin Group ve PM Hotel Group tarafından satın alındı. Grup, satın almanın ardından Şef Tyler Akın ile restoranda işletmeci olarak ortaklık anlaşması yaptı.
2019’un sonunda renovasyon için kapanan restoran, yaklaşık bir yıl aradan sonra yeni bir menü ile gastronomi sahnesine iddialı bir geri dönüş yapacak.
Şef Tyler Akın projeyle ilgili olarak bir röportajında “Bu, kariyerimin en önemli ve merakla beklenen açılışı olacak” demişti.
Mesleki alanda önemli tecrübelere sahip olan Şef Tyler Akın, geçmişte Washington DC’nin önemli restoranlarında görev yaptı. Başta Güneydoğu Asya mutfağı olmak üzere farklı ülke mutfaklarında deneyimleri olan Şef Tyler Akın, aynı zamanda Res Ipsa Cafe’nin ortağı.
Şef Tyler Akın, restoranda Güney Fransa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’dan esinlendiği yemeklere Fransız mutfağı standartlarıyla yorumlayacak.
131 kişi kapasiteli Le Cavalier içinde bulunduğu binanın mimarisiyle de dikkat çekiyor. Le Cavalier, kadife ve deri banketleri, füme meşe panelleri, süslü alçı tavanı ve otelin girişine kadar uzanan mozaik karo zemin ile şık bir atmosfere sahip.

Cavalier Restoran

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir