Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Gündem

Sam Woo restoran zincirinin sahibine 9 yıl 4 ay hapis cezası

Yayınlanma tarihi

-

Amerika’da bulunan barbekü restoran zinciri Sam Woo’nun sahibi Gary Cheung, vergi kaçırdığı ve çalışanların sigorta primleriyle ilgili usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle ağır cezalara çarptırıldı. Hakkındaki suçlamalar kabul eden Gary Cheung, sahte vergi beyannamesi doldurmak, bordro vergilerini ödememek, yanlış gelir vergisi beyanında bulunmak gibi 107 farklı mali işlemden suçlu bulundu.
Mahkeme işlediği suçlar nedeniyle restoran sahibini üç yıl hapis, 2,964,375,93 dolar ta para cezasına çarptırdı. Gary Cheung, para cezasını ödememesi halinde toplam dokuz yıl dört ay hapis yatmak zorunda kalacak.
Davaya bakan başsavcı Xavier Becerra’nın ofisinden yapılan basın açıklamasına göre Gary Cheung, Ocak 2012’den Mart 2019’a kadar restoranlarında vergi ve işçi tazminatı sigortası konularında birçok suç işledi.
Gary Cheung’un 2012 yılından buyana satış vergisi, gelir vergisi ve bordro vergisinde 2.414.769.93 dolar ve işçi tazminatı sigorta primlerinde ise 549.606 dolar ödemekten kaçındığı açıklandı.
Los Angeles’ın Çin Mahallesi’nde 40 yıldan önce açılan ilk Sam Woo Restaurant, eyalet çapında önemli bir zincir restoran haline geldi. Hong Kong tarzı mangalda pişirilmiş ördek ve domuz barbeküleriyle ünlenen restoran hızlı servisiyle tanınıyor.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir