Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Gündem

Restoranlara yıl sonuna kadar yardım edecekler

Yayınlanma tarihi

-

Almanya’nın ekonomi yönetimi, koronavirüs salgınından etkilenen restoran ve otel sektörüne yaptıkları yardımları yıl sonuna kadar uzatmayı planlıyor.
Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, koronavirüs krizinden en çok etkilenen otel, restoran gibi işyerlerinin acil yardım ihtiyacının sürdüğünü ve eylül ayına kadar olan yardımların süresini yıl sonuna kadar uzatmak istediklerini açıkladı.
Bugüne kadar yardım almak için kendilerine 38 bin başvurunun geldiğini kaydeden Peter Altmaier, bugüne kadar 700 milyon euro yardım verdiklerini söyledi. Yardım bütçesinin 25 milyar Euro olduğunu hatırlatan Peter Altmaier, sektöre verilen yardımları devam ettirmek istediklerini ifade etti.

“Daha kötü senaryolara hazırlıklı olunmalı”

Korona vakalarının artmasıyla işyerlerinin ikinci bir kapanma süreci ile karşı karşıya kalabileceğine dikkat çeken Alman eEkonomi uzmanı Lars Feld ise gerçekleşmesi halinde bunun restoran ve otel sektörü için felakete dönüşeceğini iddia etti. Salgınla mücadele kapsamında yeni alınacak tedbirler kapsamında bir çok işyerinin yeniden kapanacağını belirten Lars Feld, işletmecilerin ve kamu yöneticilerinin bu duruma hazırlıklı olması gerektiğini savundu.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir