Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Gündem

Restoran işletmecileri anahtar attı…

Yayınlanma tarihi

-

Hükumetin saat 21:00’de uygulamaya koyduğu sokağa çıkma yasağını protesto eden Kosovalı restoran ve cafe işletmecileri, iş yerlerinin anahtarlarını temsil eden maketleri başbakanlık binasına fırlattı.
Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle hükumetin aldığı tedbirlerden mağdur olan Kosovalı restoran ve cafe sahipleri, Başbakanlık binasının bulunduğu meydanda protesto gösterisi gerçekleştirdi. Eylemde restoran ve cafe işletmecileri, saat 21:00’den sonra uygulamaya konan sokağa çıkma yasağı nedeniyle zor durumda olduklarını belirterek, iş yerlerinin anahtarlarını yere fırlattı.
Restoran ve cafelerin desteklemeyen hükumeti protesto eden göstericiler, sektörde 30 bin kişinin çalıştığına ve zor durumda olduklarına dikkat çektiler.
Gösteride açıklama yapan Kosova Gastronomi Derneği Başkanı Petrit Kllokoqi, sektörün zor durumda olduğunu belirterek, kiraların ve çalışanları asgari ücretlerinin hükümet tarafından ödenmesini talep etti.
Sokağa çıkma yasağının saat 24.00’ten sonra uygulanmasını isteyen Petrit Kllokoqi, hükumetten maaş ve kira desteği istedi.
Kosova’da sayısı 4 binin üzerinde olan restoran ve cafelerde 30 bin civarında kişi çalışıyor.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir