Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Gündem

Radisson, İstanbul’da iki oteli daha portföyüne dahil etti

Radisson Hotel İstanbul Sultanahmet ve Radisson Hotel President Beyazıt İstanbul hizmete açıldı.

Yayınlanma tarihi

-

Türkiye’de faaliyette ve yapım aşamasında 30 oteli, 4.500’den fazla oda kapasitesi bulunan Radisson Hotel Group, önümüzdeki 5 yıl içinde bu sayıyı 50’den fazla otele ve 10.000 odaya çıkarmayı hedefliyor.

İstanbul’da 16 Radisson var

Halen 16 oteliyle İstanbul’un lider otel operatörleri arasında yer alan grup, Türkiye’de Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson ve Park Inn by Radisson olmak üzere dört markasıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

İki otel de Tarihi Yarımada’da

Radisson’un iki oteli de Avrupa yakasında. Kapalıçarşı, Ayasofya ve Topkapı Sarayı’na yakın konumlarıyla öne çıkan oteller, şehrin önemli kültürel merkezlerine ve gastronomi destinasyonlarına yakınlığıyla öne çıkıyor.

Yılmaz Yıldırımlar: Türkiye’deki otel portföyümüzü genişletmek için sabırsızlanıyoruz

Radisson Hotel Group Orta ve Doğu Avrupa, Rusya ve Türkiye Bölgesi Başkanı Yılmaz Yıldırımlar yeni yatırımlarına dair şunları söyledi: “İstanbul’un en yüksek talep gören tarihi bölgesinde iki yeni otel açmaktan gurur duyuyoruz. İstanbul’un eşsiz kültürel geçmişinin ve sayısız cazibe merkezinin yanı sıra devam eden yatırımlarımız ve genişlememiz de Türkiye’nin Radisson Hotel Group için önemli gelişme pazarlarından biri olarak önemini vurguluyor. Türkiye’deki otel portföyümüzü daha da genişletmek için sabırsızlanıyoruz.”

Radisson Hotel İstanbul Sultanahmet’in konumu

Radisson Hotel Istanbul Sultanahmet, şehrin tarihi surlarının tam yanındaki konumundan Marmara denizinin görkemli manzarasına bakıyor. Sayısız tarihi ve turistik cazibe merkezine ev sahipliği yapan Sultanahmet, İstanbul’un antik ruhunu yaşamak açısından seçkin bir bölgede yer alıyor. Eski şehir surları boyunca yürümek, tarihi çarşıları keşfetmek veya Osmanlı döneminden kalma camilerin huzurunu hissetmek olsun İstanbul’un Tarihi Yarımadasında her zaman yapılacak bir şeyle bulunuyor.

Radisson Hotel Istanbul Sultanahmet, 28 şık tasarımlı odasında konaklama imkanının yanı sıra misafirlerine Anadolu yemeklerinin servis edildiği Şömine Restaurant veya deniz manzaralı ve süs havuzlu Marmara Cafe & Bar’da lezzet deneyimleri de sunuyor. Toplantı ve etkinlikler için ise 19. yüzyıl Osmanlı Fransız tarzı toplantı salonu ve tarihi balo salonu, lüks düğün, davet ve kutlamalar için mükemmel mekanlar sunuyor.

Radisson Hotel President Beyazıt’ın konumu

Radisson Hotel President Beyazıt Istanbul, bu canlı ve dinamik metropolün en tarihi destinasyonlarından bazılarına ev sahipliği yapan Beyazıt semtinde konumlanıyor. Müzeler, kiliseler, saraylar, çarşılar ve doğal güzellikler gibi sayısız kültürel cazibe merkezi, otele yürüyüş mesafesinde yer alıyor.

Radisson Hotel President Beyazıt İstanbul’da gri ve bej tonlarda şık ve sofistike tasarımlı toplam 201 çağdaş oda ve süit yer alıyor. Otelin beş restoran ve barı, dünya mutfaklarından seçeneklerin yanı sıra Türk mutfağından örnekler de sunuyor. Misafirler, panoramik deniz manzaralı modern fitness merkezinde spor yapabilir, şehirde uzun bir günün ardından yüzme havuzu, buhar odası ve yerel geleneklerden ilham alan uygulamaların sunulduğu sağlık kulübünde enerji depolayabilirler. Otelin dört toplantı salonu ve 370 metrekarelik balo salonu dahil iki etkinlik mekanında 50’ye kadar katılımcı için toplantılar ve 350’ye kadar misafir için etkinlikler düzenlenebilir.

Radisson Hotel President Beyazıt İstanbul

Radisson Hotel İstanbul Sultanahmet ve Radisson Hotel President Beyazıt İstanbul, dünyanın lider gözetim, denetim, test ve belgelendirme kuruluşu SGS tarafından yürütülen Temizlik ve Dezenfeksiyon Değerlendirmesini başarıyla tamamladılar. Bu bağımsız sağlık ve güvenlik değerlendirmesi, Radisson Hotels Güvenlik Protokolü’nde belirtilen tüm temizlik, dezenfeksiyon ve güvenlik önlemlerinin uygulandığını teyit ediyor.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir