Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Pastane

Pralin nedir?

Pralin, en az yüzde 25’i bitter çikolata olmak üzere, sütlü ve beyaz çikolataların karışımından oluşan, dolgulu kaplamalardır.

Yayınlanma tarihi

-

Pralin’de kakao yağı yerine fındık yağı kullanılır. Bu nedenle pralin’ler normal çikolatalardan daha yağlı olur. Kullanılan dolgu malzemelerinin de etkisiyle pralin’lerin lezzet çeşitliliği sınırsızdır.

Pralin nasıl yapılır?

Eritilen çikolata tabletlerinin içine genellikle bal ya da kahve eklenir. İyice karıştırıldıktan sonra ceviz, fındık ya da mısır gevreği gibi malzemelerle birleştirilir. Genel alışkanlık böyle olsa da meyve kuruları ve farklı kuru yemişlerle sınırsız birleşimler yaratabilmek mümkündür.

Pralin çikolata nasıl muhafaza edilir?

Çikolataların ideal muhafaza sıcaklık aralığı +18-22 derecedir. Pralin’ler ise içindeki yağ oranı ve kullanılan malzemelerin akışkanlığına bağlı olarak değişkenlik gösterse de genellikle +16-18 derece arasında muhafaza edilmesi tavsiye edilir.

Neyle uyum gösterir?

Pralin’ler çoğunlukla kahveyle servis edilir. Espresso, cappuccino, sade latte ile tercih edilir. Ayrıca şekersiz Türk kahvesiyle de güzel uyum gösterir.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir