Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Ürün

Pide siparişleri %48 arttı… İşte Türkiye’nin pide alışkanlıkları…

Yemeksepeti’nden verilen pide siparişleri özellikle son bir haftada artış gösterdi. Yemeksepeti’nde pide satan 11 bin restorandan alınan verilere göre salı günü pide siparişleri bir önceki döneme göre %48 artış gösterdi.

Yayınlanma tarihi

-

Pide, Yemeksepeti kullanıcılarının da en çok tercih ettiği ürünlerden biri olarak öne çıkıyor. Son dönemde artan pide siparişlerinden yola çıkarak, kullanıcıların alışkanlıklarını inceleyen Yemeksepeti, Türkiye’nin pide sevgisini bir kez daha ortaya koydu.

İşte 2020’nin Pide Trendleri:

  • En sevilen pide çeşidi: Etli ekmek
  • Pidenin en sevilen tatlı eşlikçileri: Künefe, sütlaç, katmer ve kadayıf
  • Pidenin en sevilen içecek eşlikçileri: Ayran, gazlı içecekler, buzlu çay
  • Pidenin en sevildiği gün: Perşembe
  • Pidenin en sevildiği saat: 19.00
  • Pideyi en çok seven yaş: 25

Klasikten şaşmıyor, en çok etli pideleri seviyoruz

Yemeksepeti’nde Trabzon yağlı pideden, patatesli kır pidesine, Bafra pidesinden, Konya bıçak arasına, tahinli pideden, Kayseri cıvıklı pideye ve cantık pideye kadar toplam onlarca çeşit pide bulunuyor. Yemeksepeti’nde pide satan 11 bin restorandan alınan verilere göre Yemeksepeti kullanıcıları ise çeşit çeşit pide arasından klasikten şaşmayarak en çok etli ekmeği tercih etti. Etli ekmekten sonra en çok tercih edilenler ise sırasıyla kıymalı güveç pide, kıymalı kaşarlı pide ve kuşbaşılı kaşarlı pide oldu. Etli pidelerin ardından en çok tercih edilen içerikler ise pastırmalı ve patatesli pide oldu.

Pide her öğünün tercihi

Yemeksepeti kullanıcıları en çok pide siparişini akşam yemeği saati olan 18.00-20.00 arasında verdiler. Pide sadece akşam yemeklerinin değil öğle saatlerinin de favori ürünlerinden biri olarak, 12.00 – 13.00 aralığında da sıkça sipariş edildi.

Pideyi en çok Antalya sevdi

Her gün 69 ilden pide siparişi alan Yemeksepeti, Türkiye’de pideyi en çok seven kentleri de araştırmasına ekledi.
Her kentin toplam siparişlerindeki pide oranına göre; ilk sırada Antalya yer alırken onu sırasıyla Bursa, Eskişehir ve Aydın izledi.

Yemeksepeti pidecilerin de yanında

Yemeksepeti tekil restoranlara verdiği desteği pide restoranlarında da uygulamaya devam ediyor. Bu kapsamda büyük çoğunluğu tekil restorandan oluşan 11 bin pide restoranı online yemek siparişi sisteminden yararlanıyor.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir