Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Restoran

O kentteki restoranların 3’te 1’i iflas edecek!

Yayınlanma tarihi

-

Kovid-19 salgını, restoran sektörüne darbe vurmaya devam ediyor. Belçika’nın başkenti Brüksel’de faaliyet gösteren 1200 civarındaki restoranın yaklaşık üçte birinin Kovid-19 salgını nedeniyle bu sonbaharda iflas etmesi bekleniyor.
Konuyla ilgili olarak basına açıklamalarda bulunan Brüksel Gıda Hizmetleri Endüstrisi Federasyonu (FHB) Başkanı Philippe Trine, Kovid-19 salgını nedeniyle hükümetin aldığı önlemlerin restoran ve kafelerin sonunu getireceğini ileri sürdü. Yaptıkları araştırmanın sonuçlarında karamsar bir tablonun ortaya çıktığına değinen Philippe Trine, sonbahar aylarında büyük bir iflas dalgası beklediklerini ifade etti.
Zor durumda olan restoran ve kafelerin getirilen yeni önlemlerle iyice zora düştüğüne dikkat çeken Philippe Trine, “Son önlemlerle durum sektör için felakete döndü. Birçok restoran açılmamak üzere kapanıyor. Büyük bir kısmı da önlemler kapsamında geçici süre kapandıklarını duyursa da aslında birçoğu bir daha açamayacaklarını biliyor” diye konuştu.

Kapananların çoğu küçük işletmeler

Brüksel Gıda Hizmetleri Endüstrisi Federasyonu, yıl sonuna kadar Brüksel’de faaliyet gösteren 1200 restoran ve kafenin yüzde 30’unun tamamen kapanacağı öngörüsünde bulunuyor. Krizden en fazla etkilenen işletmelerin ise 4 kişiye kadar çalışanı bulunan küçük işletmeler olacağı belirtiliyor.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir