Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Gündem

Metro’nun ardından Migros da harekete geçti…

Yayınlanma tarihi

-

Metro’nun ev dışı tüketim sektöründeki başarılı eğitim çalışmalarıyla öne çıkması rakibi Migros Toptan’ı harekete geçirdi. Metro’nun “Mutfağa Dönüş” e-zirvesinin ardından Migros Toptan da “Gıdada Hijyen İyi Gelecek” isimli online seminerler düzenledi.
Normale dönüş yolunda sektör çalışanlarına yol göstermeyi hedefleyen Migros Toptan, “Gıda Zincirinde Hijyen Önlemleri ve Covid-19 ile Mücadele” ve “Gıda Atığı ve Gıda Atığının Azaltılması” olmak üzere 2 ana başlıkta düzenlediği seminerler turizm sektöründen katılmak isteyen tüm işletmelere açık ve ücretsiz.

Seminerlerin hedefi…

“Gıda Zincirinde Hijyen Önlemleri ve Covid-19 ile Mücadele Semineri” konaklama tesislerinde hijyen uygulamalarının en üst seviyeye ulaşmasına katkıda bulunmayı, gıda zincirinde müşteriye sunum dahil olmak üzere riskleri azaltmayı ve çalışanların bilgisini arttırmayı, Covid-19 özelinde alınması gereken önlemlerin, uygulamalarla ilgili bilinç farkındalığının en üst seviyeye çıkarılmasını hedefliyor. Bununla birlikte turizm ve yeme içme sektöründe gıda atıklarının azaltılabilmesi ve gıda israfının önlenmesi için çalışanlarda farkındalığın artırılması ve döngüsel ekonomiye katkı sağlanması amaçlanıyor.

Katılanlara Gıda Güvenliği Derneği Onaylı Başarı Belgesi verilecek

Migros Kalite ve Çevre Yönetimi Direktörlüğü’nün sektörde tecrübeli gıda mühendisleri tarafından verilen seminerlerde, Covid-19 dönemine uygun özel önlemler ve alınacak tedbirler anlatılıyor. Çevresel, sosyal ve ekonomik sürdürülebilirliği tehdit eden küresel bir sorun haline gelen, gıda kaybının ve israfının azaltılması konusundaki seminer başlığını ise Migros’un çözüm ortaklarından olan Fazla Gıda firmasının yetkili uzmanları veriyor. Mevsimsel olarak öncelikli Ege ve Akdeniz bölgelerindeki turizm şirketleri olmak üzere her bölgeye ayrı planlanan online seminerlerde mutfak ekibinden satın alma ekiplerine, kalite ekiplerinden üst düzey yöneticilere kadar, uzmanlıklarına göre farklı modüllerde içerikler yer alıyor. Online seminerlere katılanlara katılım belgesi verileceği gibi, online olarak uygulanacak değerlendirme sonucunda başarılı olan katılımcılara Gıda Güvenliği Derneği Onaylı Başarı Belgesi takdim edilecek.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir