Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Gündem

Metro Türkiye, yine ilk olmayı başardı…

Yayınlanma tarihi

-

Metro Türkiye, Covid-19 güvenli üretim ve Covid-19 güvenli hizmet belgelerini, HoReCa’ya özel gıda sevkiyat operasyonu mağazaları ve sevkiyat süreçlerindeki ve tedarik zincirinde kendi yönettiği platform ve et kesim tesislerindeki tüm denetimleri başarıyla geçerek almaya hak kazandı.

Metro Türkiye, TSE Covid-19 Güvenli Üretim ve TSE Covid-19 Güvenli Hizmet belgelerini almaya hak kazandı. Platformlarından dağıtım depolarına, et kesim-üretim tesislerinden HoReCa’ya (Otel, Restoran, Kafe) Özel Gıda Sevkiyat Operasyonu (FSD) mağazalarına ve sevkiyat ağına kadar kendi yönettiği tüm tedarik zinciriyle Metro Türkiye iki belgeyi de alan sektöründeki ilk marka oldu.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenen enfeksiyon önleme ve kontrol prosedürleri çerçevesinde, güvenli ve hijyenik üretim ile hizmet standartlarını karşılayan kurumlara verilen TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi Metro Türkiye’nin HoReCa’ya (Otel, Restoran, Kafe) Özel Gıda Sevkiyat Operasyonu mağazaları olan Konyaaltı, Bayrampaşa, Pendik, Mamak, Bodrum, Gaziemir, Alanya, Osmangazi mağazalarına ve Metro tarafından yönetilen Ettat Et Kesim Merkezi ve Erşan Et Kesim Merkezi’ne verildi. Ayrıca, TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi ise TSE’nin gerçekleştirdiği saha denetimlerinin ardından Antalya ve İzmir Platformları ile Marmaris Dağıtım Merkezi’ne verildi.

Metro Türkiye’nin kendi yönettiği tedarik zincirinin tüm halkalarının güvenilirliği tescillendi

TSE Covid-19 Güvenli Üretim, Hizmet ve Turizm belgeleri üç farklı başlıkta Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu esas alınarak hazırlanıyor. Denetimler kapsamında tesis, filyasyon ve sürveyans aşamaları, mağaza ve platform üretim proses alanları, depolama ve mal kabul alanları, pandemiye yönelik eğitimler, soyunma odaları, yemekhane ve servis araçlarında izlenebilirlik programları, idari bina ofisleri, uzaktan çalışma uygulamaları, temizlik, sanitasyon ve sterilizasyon planları, atık yönetimi gibi geniş incelemeler yapılıyor.

TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi, Metro Türkiye mağazalarındaki gıda üretimi, kırmızı et işleme, balık temizleme ve meyve sebze paketleme faaliyetlerinin pandemi sürecinde belirlenen kalite koşullarına uygunluğunu tescilledi. Hizmet sektöründe faaliyet gösteren şirketlere verilen TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi de Metro Türkiye’nin depo, mağaza ve sevkiyat operasyonlarındaki hizmet kalitesini belgeledi.

“Metro Türkiye olarak, kendi yönettiğimiz tedarik sürecimizin tüm halkalarının güvenilirliği resmi olarak tescillenmiş oldu”

Pandeminin ilk gününden bu yana üst düzey önlemleri titizlikle hayata geçirdiklerini vurgulayan Metro Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Boris Minialai, “Metro Türkiye olarak, 30 yıldır olduğu gibi bu dönemde de çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlığını gözeterek güvenilir alışverişin adresi olmayı sürdürüyoruz. TSE Covid-19 Güvenli Üretim ve Güvenli Hizmet belgelerini alarak Covid-19’a karşı kendi yönettiğimiz tüm tedarik zincirimizin güvenilirliği resmi olarak tescillenmiş oldu. Bu belgeler işletmedeki tüm altyapısal düzenlemelerin ve sistemsel önlemlerin yasal otoritelerin belirlediği Covid-19 önlemlerine uygunluğunu garanti altına alıyor. Aynı zamanda, işletmede alınan önlemlerin, sürdürülebilir ve eksiksiz şekilde uygulandığını gösteriyor. Metro Türkiye olarak hizmet kalitesi açısından sektörümüzde öncü olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.