Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Ürün

Lalegül sucuklarından at eti çıktı… Cübbeli Ahmet Hoca ilgim yok dedi…

Yayınlanma tarihi

-

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın denetimlerinde, Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited Şirketi tarafından üretilen sucukların içinde at eti tespit edildi. Firmayla ilgili olduğu ileri sürülen Cübbeli Ahmet Hoca, herhangi bir bağlantısının olmadığını iddia etti.

Tarım ve Orman Bakanlığı taklit ve tağşiş yapıldığı tespit edilen ürünleri ve bu ürünleri üreten firmalarının listesini kamuoyuyla paylaştı. 91 firmanın yer aldığı listede, Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited şirketinin ürettiği sucuklardan at eti çıktığı belirtildi.

Cübbeli Ahmet Hoca’nın TV kanalı ‘Lalegül’ ile aynı ismi taşıyan firmanın adresi, Balat Mah., Mehmet Ağa Cami Sok., No:2/A’da bulunuyor. Burada bulunan işyerinin tabela adı ise ‘Lalegül Kasap.’

Lalegül ismini kullanan kasabın, Cübbeli Ahmet veya Süleymancılar ile bağlantılı olduğu iddiasını gazeteci Celal Eren Çelik sosyal medya hesabından paylaştı.

Aykırı isimli internet gazetesinde yer alan habere göre, Lalegül firmasının ürettiği sucukları “helal et” diye alıp, ailesine yediren bir vatandaş yemekten sonra sağlık sorunları yaşadı. Konuyu Bakanlığın ihbar hattına bildirdi. Bakanlık görevlilerinin aldığı numuneler üzerinde yapılan incelemelerde sucukların içinde at eti bulundu. At etlerinin kaçak çiftliklerde yapılan sağlıksız kesimler sonrasında elde edildiği ve “merdiven altı” tabir edilen yerlerde sucuk haline getirildiği öğrenildi.

“Lâlegül TV ile ortaklığım yok”

Konuyla ilgili tüm gözlerin çevrildiği Cübbeli Ahmet Hoca firma ile alakası olmadığını belirtti. Söz konusu iddialar için, ‘yalan ve iftira’ diyen Cübbeli Ahmet Hoca, “Benim konuşma yaptığım Lâlegül TV şirketi ile hiçbir ortaklığım ve hissem bulunmamaktadır. Ben de bu olay üzerine televizyonun yetkililerine sorduğumda onlar: ‘Lalegül ismi markalaştıktan sonra uncusundan, elbisecisinden, hastanesine kadar her türlü alanda Lalegül ismi kullanılmaktadır. Bunların Lalegül TV ile hiçbir alakası bulunmamaktadır. İsim benzerliğinden başka hiçbir alakamız yoktur. Bizim yayıncılıktan başka hiçbir ticari faaliyetimiz, üretim ve satışla ilgimiz alakamız olmadı’ dediler” açıklamasını yaptı.
Gazeteci Celal Eren Çelik’in iddialarının Cübbeli Ahmet Hoca veya söz konusu sucukları üreten şirket tarafından yargıya taşınıp taşınmayacağı kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir