Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Gündem

Koronavirüs kısıtlamaları geri geldi: Kafe, restoran ve barlar daha erken kapanacak

Yayınlanma tarihi

-

Hollanda’da koronavirüs vakalarının yeniden artışa geçmesi üzerine, hükümet, salgını kontrol altına almak için bir dizi önlem aldı. Pazar akşamı saat 18:00’den itibaren yürürlüğe giren kurallar kapsamında, kafe, restoran ve barlar gece 00:00’dan itibaren müzik yayınına son verecek ve yeni müşteri alamayacak. Bu işletmeler en geç saat 01:00’de kapanacak.
Evlere servis yapan restoranlar, gece saat 02:00’de kapanacak, bu işletmeler saat 01:00’den itibaren alkollü içecek satamayacak.
Ev ziyaretleri en fazla 6 kişi ile sınırılı olacak. Çalışanlar, işlerini mümkün olduğunca evden sürdürmeye teşvik edilecek.
İç ya da dış mekan fark etmeksizin bütün kutlama, eğlence ya da toplantı gibi etkinlikler en fazla 50 kişi ile sınırlanacak.
Açık hava konseri ya da kalabalık partiler gibi 50 kişiyi aşan etkinlikler için resmi makamlara izin başvurusu yapılacak. İzinsiz etkinlikler, güvenlik birimleri tarafından dağıtılacak.

Pim Evers: Yasa dışı eğlenceler düzenlenmesine neden olur

Hollanda’daki restoran, kafe ve bar işletmecileri, ise hükümetin aldığı önlemlere tepkili. Otel, Restoran ve Kafe İşletmecileri Birliği’ne göre, alınan önlemler mantıksız.
Birlik yöneticisi Pim Evers, Hollanda medyasına yaptığı açıklamada, kafe restoran ve barların erken kapanmasının, sokaklarda kargaşaya yol açacağını öne sürdü.
“İnsanlar gece yarısı kitap okumak için eve gitmiyor” diyen Evers, kısıtlamaların, evlerde ve parklarda daha fazla yasa dışı eğlence düzenlenmesine yol açacağını savundu.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir