Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Gündem

Kamuda işe girecek aşçılar için KPSS puanı 60’a düşürüldü…

TBMM’de çalışacak aşçı, pastacı, bulaşıkçı kontenjanı için yeterli başvuru olmayınca, 70 olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı, 60’a indirildi.

Yayınlanma tarihi

-

Meclis’in değişik birimlerinde görevlendirilmek üzere 197 kişilik personel alımı için duyuruda bulunuldu. KPSS’den 70 ve üzeri puan alma şartı koşulan ilanda, alınacak personelin 3 katı olan 591 adayın sözlü ve uygulama sınavına tabi tutulması kararlaştırıldı. Fakat sınava 70 ve üzerini geçen puanda 359 kişi başvurdu. Adaylar arasından sözlü ve uygulama sınavlarında başarılı olabilen 118 kişi işe alındı.
Özellikle aşçı, bahçıvan, bulaşıkçı, çay ocağı çalışanı, garson, hizmetli ve pastacı için asgari 70 KPSS puanı şartını taşıyan yeteri kadar adayın başvuruda bulunmaması üzerine konu, TBMM Başkanlık Divanı’nın gündemine geldi. Divan’da, ‘Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatında İlk Defa Göreve Başlayacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik’te değişiklik yaparak 70 olan KPSS puan şartının 60’a düşürdü. Yönetmelikteki değişik, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir