Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Gündem

İzmir’de kapanan lokanta sayısı endişe yarattı

İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası Başkanı Aykut Yenice, İzmir’de son 2 ayda oda üyesi 400 işyerinin kapandığını açıkladı.

Yayınlanma tarihi

-

İzmir Saat Kulesi

Yeme içme sektörünün, pandemi nedeniyle içine düştüğü kriz derinleşiyor. Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu, İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası Başkanı Aykut Yenice, İzmir’de son 2 ayda oda üyesi 400 işyerinin kapandığını açıkladı. Dünya Gazetesi’nden Nihat Delibaşı’na konuşan Yenice, “Karları minimize ettik. Ancak aktiviteyi ayakta tutabilmek adına birçok kuruluş da bu yolu izliyor. Dolayısıyla yaşamak için, kendimizi yaşatabilmek için bugüne kadar alışık olmadığımız işleri yapmaya başladık” diye konuştu.

“Bilgisiz kişilerin açıklamaları müşteriyi tedirgin ediyor”

Kitle iletişim araçlarında, temizlik ve hijyen konusunda uzman olmayan kişilerin yaptığı açıklamaların tüketicide endişeye yol açtığına dikkat çeken Yenice, şunları söyledi: “Pandemi sürecinde en fazla denetlenen kurumlarız. Belediye, emniyet, tarım, sağlık kuruluşlarının temsilcileri işyerlerimizi ayrı ayrı denetliyor. Bizler bu denetimlerden memnunuz. Ancak, müşteri kitlesinde yol açtığı gereksiz endişe zarar verici boyutlarda.”

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir