Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Gündem

Yerli turist otel sahibini isyan ettirdi

Yayınlanma tarihi

-

Alanya Kargıcak’ta bulunan The Lumos Deluxe Resort Hotel’in sahibi Muammer Kodal, yerli turistin israf ettiği yemeklere ve davranışlara tepki gösterdi. Yerli turistin pandemi önlemlerine uymamakta ısrarcı davrandığını belirten Muammer Kodal, “Personele kafa tutuyorlar. Para verdim ben bu otele, istediğim tadar israf ederim” diyorlar şeklinde yaşanan süreci özetledi.

The Lumos Deluxe Resort Hotel’in sahibi Muammer Kodal’ın sosyal medyasından yaptığı paylaşım şöyle:

Kahvaltıda israf edilen yiyecekler

2020 5 turizm sezonunu açmıştık. Gelen misafirlerimiz in çoğunluğu kendi ülkemizin insanları. Resim 1 de 3 kişi kahvaltı yapmış doymuşlar (Elhamdülillah !!!) demişler.
Bu şekilde bırakmış gitmişler.

Akşam yemeğinde israf edilen yiyecekler

Resim 2 de 2 kişi akşam yemeği yemişler. Soğuk büfesinden yiyecekleri ağaç tepsiyle beraber getirmiş masasına koymuşlar. Geriye bunlar kalmış. Onlarda (Elhamdülillah!!!) demişler.
Böylece iç turizm için, bu yapmış olduğumuz tesislerin yeterli olmadığını, yiyeceklerin az olduğunu düşündüm???
Pandemi kurallarına uymamakta ısrar ediyorlar. Personele kafa tutuyorlar. Kurala uymamak için hatta daha ileri giderek “PARA verdim “ben bu otele istediğimi yaparım. Verdiğim para kadar israf ederim’ diyorlar.
Düşünmeye başladım MEDENİYET denilen insani değerlere uymak bize de gelecek mi?
İSLAMIN güzelliğidir.
İsraf haramdır sözü, biz uymuyoruz fakat, Hristiyan dediğimiz medeniyeti öğrenmiş, insanlar uyuyor, onların Allahtan korktuklarının %10’u kadar biz neden korkmuyoruz acaba?
‘İSRAFA KARŞI DUYARLI OLALIM’ Diye paylaştım genelleme değil. İstisnai durumdur. Kurallara uygun davrananlar başımızın tacıdır…

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
4Yorum

4 Comments

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir