Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Teknoloji

FineDine, 600 bin dolar yatırım aldı

Restoran yönetim platformu FineDine 600 bin dolar yatırım aldığını duyurdu.

Yayınlanma tarihi

-

Duygu Kutluoğlu Kılıç ve Adil Burak Kılıç tarafından kurulan SaaS menü ve sipariş yönetim platformu FineDine, 600 bin dolar yatırım aldı. Girişim 2019’un Temmuz ayında da Kuveyt’te faaliyet gösteren Savour Ventures’tan yatırım almıştı.

Yapay zekâ kullanıyorlar

Restoran ve cafelerin, interaktif menülerle yer aldığı ve tablet üzerinde çalışan FineDine platformu, yapay zeka destekli analiz ve tahminlerle, restoran müdürlerinin karar verme süreçlerine de destek oluyor.

Ünlü markalar tercih ediyor

64 farklı ülkede 1200’den fazla işletmenin kullandığı FineDine, ağırlıklı olarak MENA bölgesindeki tüketiciler tarafından tercih ediliyor. Kuveyt, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde yoğun kullanılan platformun müşterileri arasında Shangri-La, Hilton, Sofitel, Raffles otelleri ve Nusr-et gibi ünlü markalar da yer alıyor.

Yapay zeka modülünü geliştirecekler

Covid-19 sürecinin restoranları dijitalleşmeye zorladığını hatırlatan FineDine’ın kurucularından Duygu Kutluoğlu Kılıç, aldıkları yatırımı, platformun yapay zeka modülünü geliştirmek ve operasyonlarını yeni bölgelere genişletmek için kullanacaklarını açıkladı.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir