Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Restoran

Emre Ergani’nin son imzası: Octo

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul’un eğlence hayatının popüler semti Karaköy, yeme içme sektörünün duayen ismi Emre Ergani’nin yeni restoranı Octo ile yeni bir yıldız kazandı.
Muhteşem manzarasıyla misafirlerini lezzetin ötesini vaat eden Octo’nun terasında, kendinizi bir gemi güvertesindeymiş gibi özgür ve ferah bir atmosferde hissedeceksiniz.

JW Marriott İstanbul Bosphorus’un 9. katında

Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Haliç, Kız Kulesi ve Boğaz Köprüsü’nün tek bir pencereden görüldüğü, Adalar’a kadar uzanan benzersiz manzarasıyla Octo, Karaköy’de bulunan JW Marriott İstanbul Bosphorus’un 9. katında yer alıyor. Octo, unutulmaz bir yemek deneyimi ve özgün tasarımı ile öğle ve akşam yemekleri için taze, doğal ve yerel malzemelerden oluşan benzersiz bir menü sunuyor. Octo, herkesin kolaylıkla erişebileceği, yüksek kaliteli deniz ürünlerini sunan bir yemek deneyimini İstanbul’a getiriyor.

Mutfağı Portekizli şef Jorge Lavos Costa yönetiyor

Portekizli şef Jorge Lavos Costa, yarattığı menüde yerel deniz ürünleri mirasını bölgenin meze kültürüyle birleştiriyor. Mekânın çağdaş tasarımı ve Osmanlı kültüründen etkilenen dokunuşları, yaşanacak deneyim ile ilgili çok şey söylüyor. Mekânda deniz ürünlerinin yanı sıra günlük olarak üretilen mezeler de yer alıyor.
Yemek menüsünün dışında sunduğu atıştırmalıklarla ve artisanal kokteylleri ile Octo’nun barı da hem yemek öncesi, hem de yemek sonrası için keyifli bir deneyim sunuyor.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir