Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Gündem

Destek bitti talep düştü… Çok sayıda restoran kepenk indirdi

Yayınlanma tarihi

-

Ekonomisi ikinci çeyrekte yüzde 20,4 daralarak resesyona giren İngiltere’de gastronomi sektöründe de işler kötü gidiyor. Ülkede salgının itkisiyle çok sayıda restoran kepenk indirmek zorunda kaldı.

Perakende Araştırmaları Merkezi’nin (SRR) yaptığı araştırmaya göre İngiltere’de yılın başından ağustos ayının ilk haftasına 3 bin 140 mağaza kapandı, 61 bin 230 kişi işini kaybetti.
Kapanan işyerleri arasında çok sayıda restoran ve kafe var. İngiltere’de insanların önemli bir kısmının hala evlerinden çalışıyor olması, kafe, restoran ve perakende mağazalarına olan talepteki düşüşte etkili oluyor.

Destek bitti talep düştü

İngiltere hükumeti, geçtiğimiz ay tüketici talebini canlandırmak için pazartesi, salı ve çarşamba günleri dışarıda yenilen yemeklerin kişi başına 10 sterlinlik bölümünü karşılamaya başlamıştı. Bu kampanya çerçevesinde hükümet yeme içme sektörüne 522 milyonluk destek sağladı.
“Dışarıda Ye ve Yardım Et” isimli kampanyasıyla yaklaşık 100 milyon kez yemek yenildiği tahmin ediliyor.
Programın geçen ayın sonunda sona ermesiyle beraber restoranların ve kafelerde belirgin bir boşluğun görüldüğü ve İngilizlerin indirimsiz yemeğe rağbet göstermediği dikkati çekti.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir