Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Gündem

Cinsel saldırıyla suçlanan ünlü şef intihar etti

Yayınlanma tarihi

-

Fransa’nın başkenti Paris’teki Dersou isimli restoranın sahibi ödüllü Japon Şef Taku Sekine, hakkında illeri sürülen cinsel saldırı iddiaları üzerine intihar etti.
Suçlamanın sebebi…
Kurban olduğunu iddia eden bir kadın, geçtiğimiz yaz aylarında Instagram hesabından, ismini vermeden ünlü bir şef tarafından cinsel tacize uğradığını iddia etmişti.
İddiada bulunan kadın, Taku Sekine hakkında resmi bir şikâyette bulunmamış ve polis tarafından hakkında bir soruşturma yürütülmemişti.
Basına yansıdı
Fakat, Fransız Atabula web sitesi, ağustos ayında “Fransız mutfaklarında cinsel taciz ve tacize ilişkin uzun bir soruşturma” isimli haber yayınlayarak tanınmış bir Japon şefin tecavüzle suçlanabileceğini yazmıştı.
Haber ve sonrasında devam eden iddialar karşısında depresyona giren Taku Sekine, o günlerde adını temize çıkarmak için savaşacağını söylemişti.
Akrabaları: Yanlış iddiaların hedefi oldu
İntiharın ardından açıklama yapan Taku Sekine’nin akrabaları “Onuruna ve dürüstlüğüne yapılan bu saldırı derindi. Yanlış cinsel saldırı iddialarının hedefi oldu” dediler.
Ailesi, kendisine yönelik iddialar yapıldıktan sonra Taku Sekine’nin “şiddetli bir depresyon döngüsüne yakalandığını” kaydetti.
Taku Sekine, Ünlü Şef Fransız Alain Ducasse’in öğrencisiydi.

Şef Taku Sekine

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir