Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Chef

Doğallığın izini sürüyor

Yayınlanma tarihi

-

Özgür Üstün

İstanbul’un tarihini, kültürünü, boğaz keyfini, dünya mutfağının seçkin lezzetleriyle bir arada sunan Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, bütünsel iyilik ve sürdürülebilirlik anlayışını konaklama deneyiminin her aşamasında misafirlerine yaşatıyor. Bu anlamda Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, Executive Chef’i Özgür Üstün liderliğindeki ekibiyle, Eat With Six Senses felsefesini tamamen doğal ve organik ürünlerden oluşan menülere yansıtarak, misafirlerine “sağlıklı yaşam deneyimi” sunuyor.

Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, olumsuz çevresel etkileri azaltmaya, dünya okyanuslarının ve diğer doğal çevrelerin kirliliğiyle mücadele etmeye yönelik sürdürülebilirlik ve bütünsel iyilikle ilgili çabalarını sürdürüyor.

Executive Chef Özgür Üstün’ün liderliğinde otel bünyesindeki Defne Restoran’ın menülerinde yer alan tüm lezzetler, Eat Wit Six Senses felsefesiyle, hem besleyici hem de sağlıklı malzemelerden oluşurken, otelin fine-dining restoranı Toro Latin Gastro Bar’da mevsiminde kullanılan malzemeler ve yerli üreticiden temin edilen meyve, seze ve et çeşitleri ile küçük üreticinin ayakta kalması için destek sağlanıyor.

Six Senses Kocataş Mansions Otel Defne Restoran

Yaşamın ince zevklerinden ödün vermeden, misafirleri için sağlıklı ve dengeli bir yaşam tarzını hedefleyen Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul, organik bahçesinden toplanan sebze ve meyvelerle hazırlanan yemekleri, doğal turşuları, fermente hazırlanan gıdaları, manda sütünden yaptıkları yoğurt ve peynirler ile sürdürülebilirlik felsefesini benimsediğini ortaya koyuyor. Ayrıca mevsiminde toplanıp hazırlanan doğal domates, biber salçaları, soslar, mevsiminin en taze meyveleri ile şeker kullanılmadan hazırlanan reçeller, kurutulmuş et ve pastırma gibibir çok doğal ürün de içerde hazırlanarak misafirlerin beğenisine sunuyor.

Six Senses Kocataş Mansions Mutfak Şefi Özgür Üstün

Misafirlerine sağlıklı yaşam deneyimi yaşatmak adına adeta doğallığın izini süren Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul’da, tüm tatlılar şeker kullanılmadan meyvelerin kendi şekeri, doğal tatlandırıcı ve bal ile lezzetlendirilerek servis ediliyor. Eat With Six Senses felsefesini tam anlamıyla uygulayan Six Senses Kocataş Mansions, İstanbul’da, yerli üretime destek hedefiyle, otelin birçok mutfak alışverişi Sarıyer’in yerli esnafından yapılıyor.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir