Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Chef

Chef Muzaffer Yalçın: Yemek, sadece tabaktaki yiyecek değildir…

Yayınlanma tarihi

-

Wyndham Grand İzmir Özdilek’in 19. katında hizmet veren Carême Restaurant, İzmir gastronomisinde öne çıkan restoranlardan biri. Otelin ve restoranın Executive Chef’i Muzaffer Yalçın Carême Restaurant’daki çalışmalarını anlattı.
“Kalite, bir yaşam tarzıdır, hepimizin görevidir ve misafirlerimize karşı sorumluluğumuzdur. Biz otelimizde misafirlerimizin taleplerini yerine getirirken her zaman uluslararası kalite standartlarını hedefliyoruz. Bu çabalarımızın sonucunda da üst üste üç defa “Best Of Wyndham Grand” ödülünü aldık. Böylece Wyndham Hotels & Resorts Grubu içinde üstün kalite, başarılı performans ve yüksek misafir memnuniyeti sağlayan otel olduğumuzu kanıtlamış olduk. Bu ödülün yanı sıra yerli ve yabancı internet siteleri tarafından üstün başarı ödülleri almaya devam ediyoruz. Tüm bu ödüller başarımızı tasdiklese de aynı çizgiyi devam ettirmenin büyük çaba gerektirdiğini biliyoruz.

Carême Restaurant

Yemek, sadece tabaktaki yiyecek değildir, aynı zamanda sosyalleşme aracıdır

İnsanlar hayatı kutlamak, neşelenmek, hüzünlerini paylaşmak veya hatıraları canlandırmak için sofralarda buluşur. Belki iddialı bir ifade olarak düşünülebilir fakat bugün yemek, kişinin hayata bakışını, değerlerini, çevreye karşı gösterdiği tutum ve davranışlarını şekillendiren sonuç olarak dünya görüşünü ifade edebildiği bir araçtır ve bir sosyalleşme biçimidir.

Biz de Carême Restaurant olarak misafirlerimize kaliteli ve seçkin bir akşam yemeği deneyimi sunmak için çalışıyoruz. Misafirlerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler de başarımızı tescilliyor, güzel yorumlar ekip arkadaşlarımıza güç oluyor. Emeğin takdir edilmesi özellikle genç meslektaşlarımız için çok önemli. Misafirlerimizden gelen bu olumlu enerji, sunulan hizmetin de üst seviyedeki kalitenin de devamını sağlamakta kuvvetli bir unsur olarak öne çıkıyor.

Muzaffer Yalçın kimdir?

1982 yılında İzmir’de doğdu. Meslek hayatına 1996 yılında 3 yıldızlı bir otelde görev yapan babasının yanında çırak olarak başladı. Bir yandan çalışırken diğer yenden eğitim hayatına devam etti. İtalyan ve Fransız mutfaklarının incelikleriyle 18 yaşında ünlü bir restoranda İtalyan şefin yanında çalışmaya başladığında tanıştı. Daha sonraki yıllarda ise birçok tanınmış restoranda, yurt içinde ve yurt dışında yer alan önemli zincir otellerde ve tatil köylerinde çalıştı. Bu dönemde uluslararası eğitim programlarına da katılarak kendimi geliştirmeye devam etti. 2015 yılından bu yana ise Wyndham Grand İzmir Özdilek’te executive chéf olarak görev yapıyor. Muzaffer Yalçın evli ve üç çocuk babası.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir