Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Restoran

Buddha-Bar yaz menüsüyle çok iddialı

Şef Zuzumo’nun özel reçeteleri ile hazırlanan ve Asya-Akdeniz mutfaklarından izler taşıyan lezzetler kendini hissettiriyor.

Yayınlanma tarihi

-

cheesecake

Buddha-Bar bu yıl Bodrum’da çok iddialı. Menüsünde “Ni-Thai Tiger Prawn Robata”, “Deep Fried Lobster Dumpling”, “Negima Chicken Robata”, “Beef Robata”, “Lamb Chops”, “Buddha Bar Beach Sushi Rolls” “King Of The Beach” ve “Citrus Cheesecake” gibi kendine özel yemeklere yer veren restoran, lezzet çıtasını bu yaz daha yükseklere çıkaracak.

Menüde Şef Zuzumo imzası

Restoranın menüsünde Buddha-Bar Beach, Worldwide global şefi Zuzumo’nun özel reçeteleri ile hazırlanan Asya-Akdeniz mutfaklarından izler taşıyan lezzetler kendini hissettiriyor.
Doğu ve Batı lezzetlerini ustalıkla dengeleyen Şef Zuzumo, hazırladığı menüde suşiden Ceviche’ye kadar en kaliteli ve taze yerel malzemelerle hazırlanan deniz ürünleri ve yerel lezzetlere yer vermiş.

Bodrum gastronomisine damga vuracak lezzetler

Buddha-Bar’ın şeflerinden öğrendiklerini kendi becerileriyle geliştiren Türk şefler de harika lezzetlere imza atıyor. Genç suşi ustası Azize Varlıer’ın suşileri ve Budda-Bar Beach Bodrum Şefi Furkan Kınalıkuzu’nun ve ekibinin robata tekniğiyle hazırladığı etler, bu yaz Bodrum gastronomisine damga vuracak nitelikte.

Buddha-Bar’ın tarihçesi

Buddha-Bar konsepti 1996 yılında Fransa’da kurucuları Raymond ve Tarja Visan’ın yaratıcı vizyonuyla doğdu. Paris’in efsane mekanlarından Barfly’ın da sahibi olan Visan, Buddha-Bar Paris’i şık Faubourg St Honoré caddesinde açtı. Bir restoran, lounge ve barı bir arada sunan konseptin estetik ve mutfak için ilham kaynağı, çiftin Pasifik kıyılarındaki egzotik kültürlere ve California’ya sayısız yolculukları oldu. Tüm yemekler “Aile Stili” yaklaşımıyla hazırlanıyor, başka bir deyişle konuklar arasında paylaşılabiliyor ve tek tabak yerine büyük tabaklarda servis ediliyor.

Konsept sonraki yıllarda Avrupa, Asya, Afrika ve Latin Amerika’daki destinasyonların eşsiz havasıyla gelişti. Günümüzde Buddha-Bar ve kardeş markalarının toplam varlığı 25’ten fazla ülkeyi kapsıyor ve yeni mekan açma planları sürüyor. Restoran, plaj, spa ve otellerden oluşan portföyde Fransız zarafeti zengin renk paletleri, şık mobilyalar ve lüks tekstil ürünleri gibi neo-Asya tasarım unsurlarıyla kombine ediliyor. Rutine yer olmayan Buddha-Bar dünyasında sürekli bir evrim hüküm sürüyor. Hizmetler ve tüm etkinlikler, mevsimlerin ve Buddha-Bar yaşamının ritmini yansıtıyor. Buddha-Bar, yaşam sanatının ve unutulmaz deneyimlerin özünü temsil ediyor.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir