Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Ürün

6 kıtada 75 ülkeye ihracat yapıyorlar

Porselen sektörünün öncü markalarından Kar Porselen, Bonna markası ile Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği 2019 yılı ihracatın liderleri sıralamasında kendi kategorisinde üçüncülük ödülü aldı.

Yayınlanma tarihi

-

Kar Porselen, Bonna markasıyla kendi tasarlayıp ürettiği ürünlerinin yüzde 60’ını 75 ülkeye ihraç ediyor. 1983 yılında seramik üretimiyle başlayan yolculuğunu 2002 yılında Kocaeli- Çayırova tesisine taşıyan ve yenilikçi yaklaşımıyla porselen üretimini devam ettiren Kar Porselen, 2014 yılında Bonna markasıyla HoReCa sektörüne yönelik üretim yapmaya başladı. Pazarlama ve satış faaliyetlerini kısa sürede 6 kıtada 75 ülkeye yayan Kar Porselen, Kocaeli- Çayırova’daki tesisleri ve geçtiğimiz yıl hayata geçirilen Bilecik- Pazaryeri fabrikasıyla birlikte yıllık toplam 30 milyon parça üretiyor.

2021 yılında yüzde 40 kapasite artışı

Kar Porselen A.Ş. olarak Bonna markasını uluslararası bir boyuta taşımak için 10 milyon euro’luk bir yatırım yaptıklarını, 2021 yılında da yenileme çalışmalarının devam edeceğini söyleyen Kar Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Aşkan, “Yenilikçi temelli yaklaşımımızla tasarım ve üretim faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Bonna markamızı geliştirmek adına önemli yatırımlar yaptık. Salgın sürecinin ülkemizde ve dünyadaki olumsuz etkisinin azalacağını öngörerek ek yatırım yapmayı ve 2021 yılında kapasitemizi yüzde 40 artırmayı hedefliyoruz. Bonna markamızla 75 ülkede pazarlama ve satış faaliyetleri yürütüyoruz.. Özellikle Avrupa ülkeleri en önemli iş ortaklarımız arasında yer alıyor. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ‘2019 Yılı İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde Porselen ve Seramik Sofra, Mutfak ve Seramik Süs Eşyası kategorisinde 3.’lük ödülüne layık görülmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Çalışmalarımızın karşılığını almak bizler için gurur verici” dedi.

Bonna Porselen

Ar-Ge çalışmalarına yurtdışında büyük ilgi

Salgın nedeniyle yeni pazarlar, yeni fırsatlar ve yeni ürünler üçgeninde çalışarak müşteri ve pazar tarafında konumlarını güçlendirecek projelere imza attıklarını belirten Aşkan, “Yaptığımız çalışmalar yurtdışında büyük ilgi gördü. 15 kişilik Ar-Ge ekibimizle çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Toplam ciromuzun yüzde 10’unu Ar-Ge’ye ayırıyoruz. Türkiye’de ömür boyu kenar çıtlama garantisi veren ilk firmayız. Salgının olumsuz etkisine karşın satış ve dağıtım kanallarımızda etkin çözümler sunmaya, tasarlamaya, üretmeye ve ülkemiz ekonomisine katkı sunmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Bonna Porselen

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir