Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Gündem

Bendevi Palandöken sordu: Restoranlar açıkken eğlence mekanları neden kapalı?

Yayınlanma tarihi

-

Cumhuriyet ekonomi muhabiri Şehriban Kıraç’a konuşan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, pandemi döneminde en büyük darbeyi esnafın yediğini ileri sürdü.
Esnafın durumunun her geçen gün daha kötüye gittiğine değinen Palandöken, “Dün entübe odasındaydık, bugün ölüyoruz diye feryat ediyoruz” şeklinde konuştu.
Lokantaların durumuna da değinen Palandöken, salgından dolayı insanların yeme içme alışkanlıklarının değiştiğini, artık daha az sayıda kişinin dışarıda yemek yediğine dikkat çekti. Lokantalarda bir yandan gelirler düşerken diğer yandan yüksek kiralar ödemeye devam ettiklerine dikkat çeken Palandöken, eğlence mekanları ve birahanelerin hala kapalı olmasını eleştirerek şunları söyledi: “Eğlence yerlerinde bir sahne sanatçısının arkasında en az 30-40 kişilik ekip var. Karşısında restoran açık orada alkol alabiliyorsun ama birahane, eğlence yeri kapalı. Bunlar gerçekten sıkıntı. Yanınızda çalıştırdığınız kalifiye elemanı işten çıkarsanız aşçıyı kovsanız bir daha bulamazsınız. En azından işletmelere çalışanlara bir nakit destek olsun dedik. Sıkıntılar bununla da bitmiyor.”

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir