Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Hijyen

Ayakla domates ezilen salça fabrikası kapatıldı

Yayınlanma tarihi

-

Sosyal medyada olay olan görüntüler üzerine yetkililer harekete geçti. Bir çalışanın çıplak ayakla salça havuzuna girdiği Balıkesir’in Altıeylül ilçesinde üretim yapan F.F.’ye ait işletmenin faaliyetine valilikçe son verildi. 8,5 ton salça da imha edildi.

Balıkesir’in Altıeylül ilçesine bağlı Köseler Mahallesi’nde F.F.’ye ait salça üretimi yapan işletmede, bir çalışanın çıplak ayaklarıyla salça havuzuna girdiği görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine Balıkesir Valiliği harekete geçti. Yaptığı denetimler sonrası işletmeyi kapatan Valilik, hijyenik olmayan koşullarda üretilen 8 buçuk ton salçayı da imha ettiğini açıkladı.
İşletmede denetim yapan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Denetim Ekipleri ve Altıeylül Belediyesi zabıta ekipleri üretim tesisinin işletme kayıt belgesinin olmadığını ve kaçak olarak salça üretimi yaptığını tespit etti. İmalathanenin havuzlarında bulunan yaklaşık 5 ton salça ile 3,5 ton civarında da ambalajlanmış salçaya el konularak, 5996 sayılı Kanun’un 41’inci Maddesi 1’inci Fıkrası (e) bendi gereğince işletmenin faaliyeti durduruldu. İşletmeye aynı madde gereğince idari para cezası uygulanacak.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir