Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Gündem

Aralık’ta İstanbul’da kültür, sanat ve gastronomi rüzgarı esecek…

Yayınlanma tarihi

-

Contemporary İstanbul, turizmin koronavirüsle aldığı yaraları sanatla saracak bir projeye imza atıyor. “Aralık İstanbul” adındaki proje, 10-20 Aralık 2020 tarihlerinde sergiler, konserler ve gastronomi festivaliyle dev bir organizasyon olarak planlanıyor.

Ali Güreli: 360 derece bir kültür-sanat ve gastronomi organizasyonu

İstanbul turizminin pandemi nedeniyle aldığı yaraları saracak önemli bir proje hazırlığında olduklarını açıklayan Contemporary İstanbul Başkanı Ali Güreli, Aralık İstanbul isimli kültür-sanat ve gastronomi organizasyonu düzenleyeceklerini duyurdu.
Projenin müzeleriyle, sokakları ve restoranlarıyla, oteller ve sanatçılarıyla 360 derece bir kültür-sanat ve gastronomi organizasyonu olarak tasarlandığını belirten Ali Güreli, Aralık ayında “Batı’nın Noel tatiline talibiz” dedi.

“Bir günün karı 2 milyar TL”

Turistlerin İstanbul’daki ortalama konaklama süresinin 1.6 gün olduğunu hatırlatan Ali Güreli, bunu bir gün daha artırmanın kente yaklaşık 2 milyar TL’lik ek gelir sağlayacağına dikkat çekti.
Dünya turizminde kazanan şehirlerin bu başarıyı kültür, sanat ve gastronomi ile elde ettiklerine değinen Ali Güreli şöyle devam etti: “Aralık İstanbul ile bütün ülkelerden sanat ve gastronomi tutkunlarını İstanbul’a davet ediyoruz. 10-20 Aralık 2020 tarihlerinde, tam da yeni yıl tatili döneminde, İstanbul’da konserler, mutfak etkinlikleri, sanat şovları, çeşitli sergilerin de yar aldığı müthiş bir festival yaşatacağız. İstanbul’un bütün otellerini doldurmayı hedefliyoruz. Avrupa’nın yılbaşı tatiline talibiz. Gelin, sevdiklerinize yeni yılda sanat dolu 10 gün hediye edin mesajı vereceğiz.”

“Aralık İstanbul’un gastronomi ve mutfak sanatları festivaline dönüşmesini istiyoruz”

Aralık İstanbul projesinin ortağı olan TURYİD’in (Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği) Başkanı Kaya Demirer ile birlikte projeyi tasarladıklarını anlatan Ali Güreli, “İstanbul’da bu derneğe üye bin 500 restoran var. TURYİD Başkanı Kaya Demirer ile birlikte, Aralık İstanbul’un harika bir gastronomi ve mutfak sanatları festivaline dönüşmesi için çalışıyoruz. Bu nedenle Aralık İstanbul, pandemiden zarar gören restoran işletmelerinin de yaralarını sarmasına neden olacak” diye konuştu.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir