Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Otel

Ahu Aysal Kerimoğlu: Giden mal olsun…

Eski Galatasaray başkanı Ünal Aysal’ın icradan satışa çıkan ünlü oteli için eski eşi Ahu Aysal Kerimoğlu ilk defa konuştu.

Yayınlanma tarihi

-

Bir dönem Galatasaray spor kulübünde başkanlık koltuğunda oturan Ünal Aysal bozulan işleri sonrasında ekonomik sıkıntı yaşamıştı. Bu dönemde eski eşi Ahu Aysal’ın tam 55 milyon dolar harcayarak açtığı Hotel Les Ottomans’ı ipotek göstererek kredi çeken Aysal’ın borcunu ödeyememesi nedeni ile dev otel icradan satışa sunulmuştu. Süreçte Ahu Aysal ilk kez konuştu.

Ahu Aysal: Benim her şeye yeniden başlayacak enerjim var
2016 yılından bu yana aynı zamanda evi olarak kullandığı otelinden ayrılmak zorunda kalan Ahu Aysal o dönemde gazetecilere yapmış olduğu açıklamasında “Allah sağlık versin Bülent’ciğim; gerisi boş. Ünal da böyle olsun istemezdi. Hangi kadın benim yaptığımı yapar bilmem ama bugün olsa yine hiç düşünmeden oteli Ünal’a verirdim” açıklaması çok konuşulmuştu. Otelin satışının kesinleşmesi üzerine yeniden gözlerin çevrildiği Aysal bir alışveriş merkezinin çıkışında magazin muhabirlerine yakalandı. Otelin satışı hakkında gelen sorular üzerine Ahu Aysal Kerimoğlu “Sağlığım hariç benim elimden her şeyi alsalar umurumda olmaz. Mala üzülünür mü? Giden mal olsun. Benim her şeye yeniden başlayacak enerjim, kuvvetim var…” diyerek yine çok konuşulacak bir çıkışa imza attı. Ünal Aysal’ın aksi yönündeki tüm açıklamalarına rağmen bankalara olan yüksek tutarlı borcu nedeni ile Hotel Les Ottomans 440 milyon lira olarak belirlenen muhammen bedel ile satışa sunulmuştu.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir