Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Gündem

Ahmet Aras: Otel ve restoranların yerli ürün kullanmasını teşvik edeceğiz

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bölgedeki otel ve restoranları, Bodrum’da üretilen organik ürünleri kullanmaya teşvik edeceklerini söyledi.

Yayınlanma tarihi

-

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras
Photo: Shutterstock

Turgutreis’te incelemelerde bulunan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bölgedeki otel ve restoranları, Bodrum’da üretilen organik ürünleri kullanmaya teşvik edeceklerini söyledi.

Ahmet Aras: Bodrum’da organik üretim yapan tüm çiftçileri destekleyeceğiz

Başkan Aras ilk olarak Değirmendağı mevkiinde bulunan tarım arazilerini ziyaret ederek çiftçilerden üretim hakkında bilgi aldı. Tarlaları gezen Başkan Aras, geleneksel ve organik üretim yapan tüm çiftçileri destekleyeceklerini belirterek, tüm üreticileri Bodrum Tarımsal Kooperatifi (TARKO) çatısı altında birlik olmaya davet ederek şunları söyledi:

“Belediyenin tüm kafelerinde yerli ürün kullanacağız”

“Biz yerli ürün üreten üreticimizi destekliyoruz. Pazaryerlerinde destekliyoruz, üretici pazarları yapıyoruz. Belediye Gıda A.Ş.’nin tüm kafelerinde yerli ürün kullanacağız. Aynı zamanda diğer bütün otel ve restoranların yerli ürün kullanmasını teşvik edeceğiz. Bodrum’da bu ekilebilir, dikilebilir alanları değerlendireceğiz.”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet aras Turgutreis'te incelemelerde bulundu
Başkan Aras Turgutreis’te incelemelerde bulundu.

“Bütün otel ve restoranların yerli ürün kullanmasını teşvik edeceğiz”

Bodrum bELEDİYE BAŞKANI AHMET ARAS

“Mandalina bahçelerini korumakta kararlıyız”

Mandalina bahçelerinden üreticinin para kazanamadığına dikkat çeken Başkan Aras sözlerine şöyle devam etti: “Artık mandalina para etmiyor arkadaşlar ama tarım para ediyor. Yeşillik para ediyor. Bunları bundan sonra üreteceğiz. Ama aynı zamanda mandalina bahçelerimizi de korumaya kararlıyız. Bunları da koruyacağız. Şu gördüğünüz üretimi desteklemek zorundayız.”

“Çiftçinin ürünü tarlada kalmayacak”

Üreticilere seslenen Başkan Aras, “Üreticimize sonuna kadar destek vereceğiz. Üretim yapan üretimini getirsin almaya da kararlıyız. Bunun için Tarımsal Kalkınma Kooperatifini kurduk. Tarımsal Kalkınma Kooperatifine üye olduğu zaman vatandaşımız onun ürününü garantili olarak satında alabiliyoruz. Hiçbir zaman tarlada kalmayacak onun ürünü. Bununda sözünü buradan veriyoruz.”

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir