Takip Edin
HOSTEC Tusid İstanbul

Otel

2020 İstanbul Otel Projeleri

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul Fotoğrafı

Galataport çevresinde 8 otel projesi

İlk kruvaziyer geminin 20 Nisan’da yanaşması beklenen Galataport projesinin tüm fonksiyonlarıyla birlikte Mayıs 2020’de açılması planlanıyor. Galataport’un kentin yeni merkezi olması hedefleniyor. Turizme doping etkisi yâpması beklenen proje daha açılmadan çevresindeki otel yatırımlarını hareketlendirdi. 2020-2023 döneminde sekiz yeni otelin açılıp 2 binin üzerinde yeni yatak kapasitesinin daha gelmesi planlanıyor. Bu projeler arasında lüks segmentteki Peninsula otelden Hilton Motto’ya kadar Türkiye’ye yeni girecek markalarda bulunuyor.

Yassıada’ya 125 odalı otel projesi

Demokrasi ve Özgürlük adası olarak da adlandırılan Yassıada da 125 odalı otelin de yer alacağı kompleksin inşaatında sona yaklaşıldı. Adada 125 yataklı otel, 600 kişilik konferans salonu, bin 200 kişilik cami ve sosyal etkinlik alanları, otel, kafe, restoran, heliport alanı, park, açık hava müzesi, meydan, kütüphane, idari bina, müze, konferans salonu, sergi salonu, seyir terası ve müze yapımı çalışmaları da hızlı bir şekilde devam ediyor. Yassıada’da yapılacak otelin işletmesini Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) bünyesindeki GTİ yapacak. GTİ, Yassıada ve Sivriada’yı Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan 5 yıl önce 29 yıllığına devraldı. GTI’nin otelin yanısıra 600 kişilik konferans salonu, avlu dahil 1200 kişinin ibadet edebileceği cami, müze, sergileme alanları, kafeterya ve restoranlardan oluşan projeye yatırımı 500 milyon lirayı aştı. GTİ’nin 29 yıllık işletme süresi, proje tamamlandığında devreye girecek.

Dosso Dossi’den İstanbul’a yeni otel projesi

Fatih’te Dowtown ve Sultanahmet’te Old City ismiyle iki oteli bulunan Dosso Dossi Holding üçüncü otelini de İstanbul Yenikapı’ya yapıyor. Buradaki otelin ismi de Mid Town olacak. Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan otelin temellerinin iki aya kadar atılacağını ifade etti. Yeni otel İstanbul’a iş için birkaç günlüğüne gelen, kısa süreli konaklama ihtiyacı duyan iş insanlarına hizmet verecek. 45 odalı olarak planlanan yeni konsept otele 15 milyon euro yatırım yapacağı belirtiliyor.

İstanbul’a 10 butik otel projesi

Swiss International, toplam 20 milyon euroluk bir yatırımla İstanbul’da 10 ayrı butik otel açmak için harekete geçti. Projenin ilk ayağını oluşturacak Sultanhamam’daki tarihi 2. Vakıf Han’ın 32 odalı bir butik otel olarak faaliyete geçmesi için anlaşma sağlandı. Yapılan anlaşma gereği tarihi yarım adanın önemli merkezlerinden olan, daha önce iş hanı olarak faaliyet gösteren 2. Vakıf Han, restore edilerek yaklaşık 2 milyon Euro’luk bir yatırımla 32 odalı butik otele dönüştürülecek. Swiss International, aynı bölgede kısa sürede toplam 200 odaya sahip 10 ayrı butik otele sahip olmayı hedefliyor.

İGA’dan 3 yıldızlı otel projesi

IGA Havalimanı İşletmesi, İstanbul Havalimanı arazisinde 25 yıl süreyle kiraladığı arazide 255 milyon lira yatırımla 1750 odalı üç otel inşa edecek. IGA Airport City Otel bünyesinde yapılacak 3 Yıldızlı Otel; 5 bin 506 metrekarelik alan üzerinde 631 oda, restoran, cafe-bar ve toplantı odaları yer alacak. 3 yıldızlı otel çamaşırhane ve otopark servisleri 4 yıldızlı otel ile ortak kullanılacak. 4 Yıldızlı Otel; 4 bin 506 metrekarelik alan üzerine 564 oda, 3 yıldızlı oteldeki hizmetlere ilaveten ikinci restoran, fitness-gym-spa alanları yer alacak. 5 Yıldızlı Otel ve Balo Salonu; 5 bin 214 metrekarelik alan üzerine 555 oda, 4 yıldızlı oteldeki hizmetlere ilaveten 4 bin 394 metrekarelik alan üzerine 1500 oturma kapasiteli balo salonu yer alacak.Otel inşaatlarının yaklaşık 30 ay sürmesi planlanıyor ve yatırım bedelinin 255 milyon lira olması öngörülüyor.

NG Hotels Sapanca, Antalya ve İstanbul’da otel açacak

NG Sapanca ve NG Afyon’la hizmet veren NG Hotels, yeni yatırım ve projelerle büyümesini sürdürecek. Özellikle “Wellness” ve “Business Wellness” konularında uzmanlaşan NG Hotels ilk 5 yıldızlı oteli olan NG Sapanca’yı 2008 yılında, zincirin ikinci halkası olan NG Afyon’u ise 2012 yılında hizmete almıştı. NG Sapanca Otelinin yanında inşaatı süren NG Sapanca Club’un 2020’nin ilk çeyreğinde hizmete açılması hedefleniyor. NG Hotels Antalya Göynük’teki eski Phaselis Otel’i satın almıştı. Otelin konseptinin değişim çalışmaları sürüyor. NG Phaselis Bay otelin 2021’de hizmete alınması hedefleniyor.NG Hotels, İstanbul’daki ilk oteli için Amerika merkezli Marriott International ile 20 yıllık franchise anlaşması imzalamıştı. Marriott West İstanbul’un dekorasyon çalışmaları sürüyor.

Eminevim Kurtköy’e 3 ve 5 yıldızlı otel yapıyor

Eminevim Gayrimenkul Geliştirme, Kurtköy 5YÜZ60 projesi kapsamında iki otel yapıyor. Proje daha önceki sürecinde konut projesi olarak planlama yapılmış ve inşaat faaliyetlerine başlanmıştı. İnşaatın yüzde 80’lik kısmı tamamlanmış olup kalan inşaat faaliyetlerinde ince işçilik kısmı devam ediyor. Proje bedeli; konuttan otele geçiş revizyonu için gerekli olacak miktar olarak 18 milyon 300 bin TL olarak belirlendi. 3 yıldızlı Days Inn ve 5 yıldızlı Ramada Otel birleşik binada yer alacak olup zemin katı, 8 normal kat ve 5 bodrum katı olmak üzere toplamda 14 kattan oluşuyor. 3 Yıldızlı Otel; 114 Oda (228 Yatak), ve 5 Yıldızlı Otel 180 Oda (360 Yatak) kapasitesine sahip olacak.

İstanbul’da eski Milli Eğitim Müdürlüğü binasını otele dönüştürüyor

2012’de yangın geçiren Cağaloğlu’daki eski Milli Eğitim Müdürlüğü binası, Ömeroğlu Decoration tarafından butik otel yapılmak üzere 25 yıllığına kiralandı. Bina şu anda Kütltür ve Turizm Bakanlığı İl Müdürlüğü olarak kullanılıyor. Binayı vakıflar idaresinden kiralayan kuyumculuk sektörüne vitrin dekorasyon ve ambalaj hizmeti veren Ömeroğlu Decoration, buradan turizme girecek. Şirket Milli Eğitim Müdürlüğü binasını onarıp, otele dönüştürünce sektöre ilk kez girmiş olacak. Ömeroğlu Decoration Genel Müdürü Yunus Özdemir, “ Otelin işletmesi konusunda henüz net kararımız yok. Onarım bitince bakacağız. Sektörden bir işletmeci ile de anlaşabiliriz. Kendimizde işletebiliriz. Bina, onarım sonunda 56 odalı bir butik otele dönüşecek.” dedi.

İstanbul’da eski kola fabrikasına 5 yıldızlı otel yapıyor

İstanbul’un merkez noktalarından Bakırköy İncirli’deki eski kola fabrikası arazisinde rezidans, otel ve açık cadde mağazalarıyla hayata geçirilecek ‘Has Delta’ projesinin temeline ilk beton 2019’un Ağustos ayında döküldü. Delta Proje İnşaat ve ortakları tarafından hayata geçirilen Has Delta’da 4 blokta rezidans, beş yıldızlı otel ve yaklaşık 50 üniteden oluşan açık cadde mağazaları yer alacak. Delta Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Delibalta, 100 bin metrekare inşaat alanı olacak projede yer alan 5 yıldızlı otel için çeşitli markalarla görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Otelin 140 yataklı olması planlanıyor.

Kırmızı Köşk ve Peyk Han’ı butik otele dönüştürüyor

İstanbul’da iki oteli olan Sura Oteller Zinciri, bir zamanlar İttihat ve Terakki’nin yönetim merkezi olarak kullanılan Kırmızı Köşk’ü ve Beyazıt’ta bulunan Peyk Han’ı turizme kazandıracak. Anıtlar Kurulu’nun himayesinde olan binanın yeri, binanın aslına uygun yapılması şartıyla Sura Oteller zincirine verildi. Aslına birebir uygun yapılacak olan bina, ziyaretçilerine tarihi soluyarak konaklama imkânı sunacak. Hikayeli otellerin ikincisi Beyazıt’a yapılacak. Osmanlı Devleti’nde ‘Peykhâne-i Hassa Ocağı’ adlı bölgeye yakınlığı nedeniyle Peyk Han olarak adlandırılan iş hanına kurulacak otelde de tarih yaşatılacak. Sura Otel’in yeni konsepti Peyk Han olarak adlandırılan iş hanında hayat bulacak.

Şampiyon, Sultanahmet’e butik otel yapıyor

İstanbul’un tarihinin en önemli noktalarından Sultanahmet’te yer alan ve 8 gri binadan oluşan Gri Sokak’ta yeni otel açılacak. Tarihi sokakta açılacak Catch34 Otel’in projesi Motorsporları şampiyonu Furkan Tahsin İdgü tarafından da tarihi dokuya bağlı kalınarak tasarlandığı kaydedildi. Furkan İdgü, yaptığı açıklamada; ” İstanbul’un da en çok turist çeken bölgesi Eminönü’nde yer alan tarihi sokakta bulunan binalar 1980’lı yıllar Yurtsever ailesi tarafından alınmıştı. Eski Ortaçağ hissiyatını konsept belirlediğimiz otelimiz 5 ayrı bloktan oluşuyor. Her detayında nostaljik İstanbul ruhunu korumaya çalıştık.” dedi.

Beyazıt Öztürk ikinci otel projesi

Yatırımlarını daha önce ev alarak değerlendiren başarılı komedyen bu kez turizm sektöründe adından sıkça bahsettirmeye hazırlanıyor. Beyazıt Öztürk’ün İstanbul’da ikinci otelini açmaya hazırlandığı öğrenildi. Ünlü isim, Karaköy Vekilharaç Sokak’ta bulunan otelin ardından bu kez Beyazıt’ta bir yer açmak için kolları sıvadı. Eski bir binayı komple satın alan Beyaz, altını dükkân üstünü ise otel olarak yeniden hizmete sokacak. Bunun için gerekli evrak işlemlerini başlatan ünlü isim, yakında tadilatlara start verecek.

Beykoz Halat Fabrikası otel olacak

Makyol İnşaat, otel yatırımlarına bir yenisini daha ekleyecek. Beykoz’daki eski halat fabrikasının yerine otel yapmak için kolları sıvadı. Yaklaşık bir yıldır otel yatırımının ruhsatı için çalışan firma, önemli oranda yol aldı. Gerekli izinler tamamlanırsa, Anadolu Hisarı’ndaki eski halat fabrikası, otel olacak. Makyol inşaat, Meridien İstanbul, Mövenpick ve Doria Bodrum gibi otellerin yatırımcısı.

Kuzu Grubu Ataköy’de 5 yıldızlı otel inşaatını sürdürüyor

Kuzu Grubun İstanbul’daki premium projesi SeaPearl Ataköy’de 770 konutluk ikinci etapta 5 yıldızlı, Jumeirah Group’un işletmesini yapacağı otel inşaatı sürüyor. Otel biriminde alanları 47 ila 480 metrekare arasında değişen standart, junior suite, executive suite ve presidental suite yer alıyor. Kuzu Grup, SeaPearl Ataköy’de yer alan 202 odalı otel ve 62 özel rezidansı işletmesi için birçok markalı otel zinciri ile görüştükten sonra Dubai Holding’in üyesi Jumeirah Group ile el sıkışmıştı.Jumeirah’ın işleteceği otelin 2020 yılında açılması planlanıyor.

Smart by Dedeman Şişli’nin inşaatı devam ediyor

İlk akıllı konsept otelini yaklaşık 13 milyon dolarlık bir yatırım maliyetiyle İstanbul-Şişli’de açmayı planlayan Dedeman Grubu, büyük şehirlerde Smart by Dedeman yatırımlarına devam edecek. Şişli’nin kalbinde Cevahir AVM’ye 150 metre mesafede açılacak otel teknoloji jenerasyonu olarak nitelendirilen ve iş nedeniyle çok seyahat eden Y kuşağının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak altyapıya sahip olacak. 104 oda olarak planlanan otel konuklarına orta segment otellerden daha avantajlı bütçe olanağı sunacak. Otelin 2020 yılında açılması hedefleniyor.

Astaş Holding İstanbul’da lüks otelin inşaatına devam ediyor

2014 yılında kapılarını açan Mandarin Oriental Bodrum Otel’in sahibi Astaş Holding, Kuruçeşme’deki Mandarin Oriental Bosphorus Istanbul otel projesinin inşaatına devam ediyor. Otelde her biri deniz manzarasına hakim özel süitler ve kral daireleri, seçkin restoranlar, 800 kişilik balo salonu, beş ayrı büyüklükteki toplantı odaları, bin kişiye hitap edecek yüksek teknoloji ile donatılmış davet ve parti alanı, 2 bin 500 metrekare alana sahip Spa, sağlık merkezi ve özel tasarım fitness merkezi, Mandarin barı ve loungeleri, 500 araç kapasiteli otopark yer alacak. Lüks otel dünya çapında iş adamlarına, seçkin ailelere ve dünya jet setine İstanbul’da ev sahipliği yapacak, düğünler ve davetler için özel mekanlar sunacak. Toplam yatırım değeri 2,5 milyar TL’ye ulaşacak olan Mandarin Oriental Bosphorus Istanbul otelin 2020 yılının Şubat ayında hizmete açılması hedefleniyor.

Haliç kıyısındaki dev projede 5 yıldızlı 3 otel yapılacak

Sembol Uluslararası Yatırım-Ekopark Turizm-Fine Otelcilik Ortak Girişim Grubu tarafından 1 milyar 346 milyon dolarlık yatırımla Haliç kıyılarındaki 600 yıllık Tersane-i Amire dünyanın en önemli kültür ve turizm merkezlerinden birine dönüştürülecek. Tersane İstanbul Projesi’nin temeli 2019 Şubat ayında atıldı. 238 bin metrekarelik alanda Yap İşlet Devret(YİP) modeliyle hayata geçirilecek proje kapsamında 2 adet 70 yat bağlama kapasiteli yat limanı 5 yıldızlı 3 otel inşa edilecek. Türkiye’nin çok önemli 3 müzesi burada inşa edilecek. Tersane İstanbul Projesinin 60 bin kişiye istihdam sağlaması hedefleniyor.

İş GYO-Tecim Yapı ortaklığı Kadıköy’de 4 yıldızlı otel yapıyor

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO)-Tecim Yapı Ortaklığı tarafından İstanbul Kadıköy’de İbrahimağa Mahallesi’nde inşaatına başlanan 4 yıldızlı otel 262 odalı olarak planlandı. Otel 6 bodrum kat + zemin kat +24 normal kat olmak üzere tek blok halinde yükselecek. 91.5 milyon liraya mal olması beklenen otelin Aralık 2020’de tamamlanarak işletmeye açılması planlanıyor. Geçtiğimiz aylarda otel inşaatında tarihi eser kalıntıları çıkmıştı. Kazıların devam ettiği otel inşaatı şimdilik durduruldu.

206 odalı Hilton Mall Of İstanbul oteli geliyor

Torunlar Gayrimenkul Ortaklığı’nın (GYO) İstanbul Başakşehir’deki Hilton Mall of İstanbul projesinin 2. etabında inşaat çalışmaları devam ediyor. Projenin 2.etabında 18.208 metrekarelik alanda otel ve kongre merkezi projesi inşa ediliyor. 109 bin metrekare inşaat alanına sahip projede 206 odalı otel, kongre merkezi, ofis, dükkân, sanat atölyesi ve sergi alanı ve restoran yer alacak. Mall of İstanbul 2.etap otel ve kongre merkezi projesinde kaba inşaat aşaması tamamlandı. Dış cephe kaplamasının önemli bir bölümü tamamlandı. 2019 ve 2020’de yoğun bir çalışmanın ardından otel ve kongre merkezinin 2020 yılının ikinci yarısında açılması hedefleniyor.

Doğuş Grubu Galataport’ta lüks otel yaptırıyor

Doğuş Grubu’nun Bilgili Holding ortaklığı ile yürüttüğü Galataport Projesi’nde dünyanın en önemli lüks otel zincirlerinden Peninsula Otel yer alacak. Peninsula, otel işletmecisi olarak değil, aynı zamanda yatırımcı olarak geliyor. Doğuş Grubuyla otel projesinde yüzde 50 ortaklık yaptı. Peninsula’nın otel için yapacağı toplam yatırım 225 milyon Euro’yu bulacak. Peninsula, şimdiye kadar yatırım için 60 milyon Euro getirdi. 177 odaya sahip olacak Peninsula Otel’in 2021 yılı başında açılması hedefleniyor.

Ege Yapı Yedikule Hisarı’ndaki projesinde butik otel de yapıyor

Ege Yapı’nın Yedikule Hisarı’nın yanı başında inşa ettiği Cer İstanbul projesinde butik otel de yer alacak. Cer İstanbul projesi kapsamında 5’i eski eserlerin restorasyonu ile 5’i de yeni, 10 blok yapılacak. Burada butik otel, müze, apart ünite ve konut olacak. Yükseklik zemin artı 3 katı geçmeyecek. Proje kapsamında 750 milyon lira hasılat hedefleniyor.

Er Yatırım Kağıthane’deki otel inşaatında sona yaklaştı

Marriott Oteller Grubu’nun Türkiye’deki en büyük stratejik yatırım ortağı Er Yatırım ve Turizm, İstanbul Kağıthane’deki Four Points by Sheraton Oteli’nin inşaatını sürdürüyor. Ferko Line projesi kapsamında inşa edilen otelde 173 oda; 3 süit, 2 engelli ve 168 standart odası yer alacak. Zemin üstünde 12 kat olarak inşa edilecek olan Four Points by Sheraton Kâğıthane’nin birinci katında restoran ve bar lounge alanı yer alacak. Oda katları ikinci normal kattan başlayarak 11 kat boyunca devam edecek. Otel içinde farklı amaçlar için kullanılabilecek 688 metrekarenin üzerinde kullanım alanı bulunan, yedi adet toplantı alanı bulunuyor. Dört dörtlük iş oteli konseptinde inşa edilen Four Points by Sheraton Kâğıthane’nin 2020’de faaliyete geçmesi planlanıyor.

Er Yatırım, Sheraton Ataşehir’i 2021’de hizmete açacak

Er Yatırım ve Turizm, Four Points by Sheraton Ataşehir projesinin yapımını sürdürüyor. Otel İstanbul’un finans merkezi olarak belirlenen ve Anadolu yakasında iş hayatının tam kalbinde Ataşehir’de yer alıyor. Toplam 8000 metrekarelik bir alanda inşa edilecek olan otel, 110 oda ve 5 toplantı salonundan oluşacak. Suit ve standart odaların yer alacağı Four Points by Sheraton Ataşehir’in 2021 yılında hizmete açılması planlanıyor.

Er Yatırım Kartal’da 240 odalı Sheraton Otel’i inşa ediyor

Er Yatırım ve Turizm Four Points by Sheraton Kartal projesinin yapımını sürdürüyor. Sanayi, iş merkezleri ve Kartal Adliyesi’ne çok yakın olan otel 15 bin metrekare inşaat alanına, 240 odaya ve 10 toplantı salonuna, 2 restauranta ve 1 bara sahip. Suit, standart oda seçeneklerinin yanı sıra engelliler için özel odalar yer alacak. Otelin içinde yer alacağı kompleksin hastane, kongre merkezi ve eğitim kampüsü olarak hayata geçirilmesi planlanıyor. Four Points by Sheraton Kartal projesinin 2021 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Er Yatırım, Eminönü’de Sheraton Otel projesini yapıyor

Er Yatırım ve Turizm İstanbul’un en önemli ve en eski ticaret merkezlerinden Tarihi Eminönü Yarımadası’nda yer alacak olan Four Points by Sheraton Eminönü projesinin inşaatına devam ediyor. Projede 5000 metrekare alanda 105 oda, 1 toplantı salonu, 2 restaurant, 2 bar yer alacak. Eminönü Sheraton Otel’in 2021 yılında hizmete girmesi hedefleniyor.

Özasr ve Lens Yapı Pendik’te 199 odalı otel inşa ediyor

Özasr Yapı İnşaat, Lens Yapı Grup işbirliği ile Pendik’teki Kurtköy Modern projesini 274 milyon 11 bin 459 TL’lik yatırımla gerçekleştiriyor. Proje Sabiha Gökçen Havalimanının yaklaşık 2 kilometre uzağındaki arazi üzerinde gerçekleştiriliyor. Kurtköy Modern Projesi kapsamında 199 odalı otel, 750 adet ofis, ve 85 adet iş yeri yapabilecek. 274 milyon lira maliyetle yapılacak inşaat 2 buçuk yıl sürecek. 31 bin 900 metrekare büyüklüğe sahip inşaat alanında bir akarsu da bulunuyor.

Mar Yapı Güneşli’de 150 odalı otel inşa ediyor

Mar Yapı, dünyanın en önemli tasarımcılarından Philippe Starck ve dünyanın sayılı otelcilik gruplarından biri olan Wanda Hotels & Resorts’u aynı kompleks içerisinde bir araya getiren Güneşli’deki Wanda Vista İstanbul projesinin inşaatını sürdürüyor. Wanda Vista İstanbul, şehir içi ulaşım ağının oldukça yaygın olduğu bir nokta olan Basın Ekspres Yolu üzerinde yer alıyor. Projenin içerisinde yer alan 150 odalı otel, grubun Avrupa’daki ilk oteli olurken; otel binası içinde yer alan 320 rezidans daireyi de Wanda Vista İstanbul işletecek.

Evkur Yenibosna’da otel yapacak

Evkur Alışveriş Merkezleri A.Ş., İstanbul’un Bahçelievler ilçesi, Yenibosna Merkez Mahallesi’nde karma kullanımlı proje inşa edecek. 451 milyon 500 bin dolarlık proje bedeli ile hayata geçirilecek olan Evkur Bahçelievler Yenibosna projesi kapsamında 8 adet konut bloğu, 2 adet ofis bloğu, 1 adet otel&apart otel bloğu inşa edilecek. Projedeki otelin 150 ya da 250 odalı olması planlanıyor.

Torunlar GYO, Beyoğlu’na otel yapacak

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) yapacağı yeni otelin yapı ruhsatını aldı. Torunlar GYO yeni otelini Beyoğlu’nda inşa edecek. Torunlar GYO’nun inşa edeceği otel Beyoğlu Kemankeş Karamustafapaşa Mahallesi, Tophane İskele Caddesinde yer alıyor. 6 bin 850,56 metrekare yapı inşaat alanına sahip olan parselde, otel inşası amacıyla yapı ruhsatı 27 Şubat 2019 tarihinde alındı.

Ataköy Marina İşletmelerinden butik otel projesi

Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri A.Ş, Ataköy Marina Alışveriş ve Yaşam Merkezi projesini hayata geçirecek. Projede 431 ticari bölüm, 22 odalı bir butik otel, meydanlar, sokaklar, yarı açık alanlar ve parklar yer alacak. Proje kapsamında bodrum katların bağlantılı olduğu toplam 27 adet de blok yapılacak. Toplam 715 milyon 945 bin TL’ye mal olacak projenin bir kısmı da dolgu alanı üzerinde yer alacak. 2019 yılında başlanılması planlanan projenin 2023 yılının son çeyreğinde kullanıma açılacağı belirtiliyor.

Gençoğlu, İstanbul’da 27 milyon liraya 3 yıldızlı otel yapacak

İstanbul Beyoğlu Karaköy Kılıçali Mahallesi’ndeki metruk binayı alarak otel yatırımı yapan Gençoğlu Grup, 3 yıldızlı Gençoğlu Apart Otel Projesi için harekete geçti. Tapuda 138 pafta, 44 ada, 62 parseldeki 2.296 metrekarelik arsada yer alan otel yatırımı 27 milyon 427 bin 164 TL’lik bir yatırım maliyetine sahip olacak. Gençoğlu Apart Otel 105 oda + 1 Dükkan olmak üzere toplam 106 bağımsız bölümden oluşacak. Proje kapsamındaki bağımsız bölümler 2 farklı binada; 4B+Z+7NK A blok ve 11B+Z+3NK B bloktan oluşacak. Ayrıca A Blok zemin katta 1 dükkan yer alacak. Bu alan restaurant olarak kullanılırken proje kapsamında sosyal tesis havuz, fitness vb tesislere yer verilmeyecek.

Hülya Avşar butik otel yapacak

Sanatçı Hülya Avşar İstanbul Riva’daki arazisinde yapmayı planladığı plato içinde bir de butik otel yaptıracak.

Ağatur Turizm’den Yeniköy’de otel projesi

Ali Ağaoğlu’nun 2012 yılında satın aldığı Yeniköy’deki Sait Halim Paşa Yalısı’nın bitişiğindeki arazide otel yapmak için çalışmalarını devam ettiriyor. Araziyle ilgili olarak hazırlanan yeni imar planı, Tabiat Varlıklarını Koruma Komisyonu’nun gündemine alındı. Süreç tamamlandığında Ağaoğlu grubuna bağlı Ağatur Turizm Yatırımları A.Ş.’nin mülkiyetindeki araziye, 12.7 metre yüksekliğinde otel inşa edilecek.

Beykoz Kundura Fabrikası’na otel geliyor!

İstanbul’un en eski fabrikalarından olan ve 1800’lü yıllarda kurulan Sümerbank’a ait tarihi Kundura Fabrikası, 2005 yılında 29 milyon dolara özelleştirildi. Yıldırım Holding’in satın aldığı Beykoz Kundura Fabrikası Türk dizi sektörünün kalbinin attığı yer oldu. Özelleştirme ihalesini kazanan şirket, 183 bin metrekarelik alana villalar yapılacağını ve fabrika binalarının villa ve otele dönüştürüleceğini açıkladı. Şirket tarihi alana villa ve otel yapımı projesini, Tabiat Varlıklarını Koruma Kuruluna sundu. Koruma Kurulu 1800’lü yıllarda yapılan yapıyı otele dönüştürme projesini inceliyor.

Devamını oku
HOSTEC Tusid İstanbul
1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: 13 yeni otel geliyor… 8 tanesi 5 yıldızlı - Chef Haber I Endüstriyel Mutfak I Gastronomi I Aşçılar I

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir